De voorzitter stelt voor in de eerstvolgende vergadering van de raad in de vakature Brandsraa te voorzien. Alvorens tot stemming wordt overgegaan deelt de heer Rotgans (wethouder) mee, dat hij bezwaar maakt tegen her benoeming van de heer Linzel. Hierop wordt tot stemming overgegaan. Tot ,stemopnemers worden benoemd de heren Glas en Doelcsen.. Na opening der stembriefjes blijken van de vijjf geldige stemmen te zijn uitgebracht op de heren Anker, Glas, Van Keulen, Kroon .en Loerakker: vijf stemmen en op de heer Linzel: vier stemmen, zodat voornoemde personen al len zi jnherbeno emd Voorstel tot het benoemen van leden der in de woonruimtewet genoemde advieskommissie. Ingevolge het bepaalde in art. 8 van de woonruimtewet 19^7 dient jaarlijks door de raad een commissie van advies te worden benoemd. De taak van deze commissie is hot geven van advies inzake de vordering van woonruimte. De aanbeveling van burgemeester en wethouders vermeldt de volgende personen: mevr.E.Elzinga-¥assink, D.Kooyman Az. P.A.Kroon 'J.Wz. J.Wierstra en A.Wortel. Van de heren Glas en Doeksen, die wederom als stemopnemer fungeren, deelt eerstgenoemde na opening der stembriefjes mee, dat de aanbevallen personen allen met algemene stem men zijn benoemd. Voorstel tot het verlenen van een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel ad 0.2;3 over- 1 Uit de thans beschikbare gegevens is gebleken, dat de per 1 januari 19^3 ingegane algemene salarisverhoging voor het overheidspersoneel enigszins achtergebleven is bij de loon ontwikkeling in het bedrijfsleven. Over het gehele jaar genomen bedraagt deze achterstand 0,2%. Inverband hiermede besloot de regering het Rijkspersoneel over het jaar 1963 in aanmerking te brengen voor een uit kering van deze grootte. Aan de gemeentebesturen is verzocht eenzelfde voorziening te willen bevorderen voor het personeel in dienst der geraaenten. Burgemeester en wethouders stellen voor tot deze uitke ring te. besluiten. Zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester, en wethouders besloten» Voorstel tot wijziging van een eerder genomen besluit tot verkoop van grond aan de P.T.T. Op het raadsbesluit van 20 januari 1962 tot verkoop van grond aan het Rij*k (P.T.T.) voor het plaatsen van een ka- belkast voor de telefoon en het stichten van een eindcen- trale is een reaktie gekomen van de rijkswaterstaataan gezien noch de gemeente, noch het Rijk zich had gereali seerd, dat deze grond deel uitmaakt vein de waterkering van. het dorp. Burgeijieester en wethouders hebben daarop rijks waterstaat geadviseerd een interne regeling te treffen met de P.T.T, t

Raadsnotulen | 1964 | | pagina 2