Bij besluit van 7 november 1957 is voor dit terrein reeds een uitbreidingsplan in onderdelen vastgesteld welk plan bij besluit van 20 januari 19^2 op onderge schikte punten is gewijzigd» Zoals reeds eerder is uiteengezet is op de samenstel ling van dit plan van invloed geweest dat de minister van landbouw in wezen bezwaren had tegen een bebouwing die naar verhouding vrij veel terrein vergt, zoals in het verleden gebruikelijk was. Als compromis kon worden bereikt dat nog een 24-tal huisjes volgens het gebruikelijke thema kon worden ge bouwd, terwijl het overige gedeelte veel intensiever diende te worden bebouwd, hetgeen in het uitbreidings plan heeft geresulteerd in de aanduiding "bungalowter rein bungalowpark)". Dit is ook in de door Staatsbosbeheer gestelde voor waarden opgenomen (art. 4 van de overeenkomst) waar dus gesproken wordt over "algemeen recreatieve doeleinden" De oorzaak dat de gemeente het terrein in erfpacht heeft genomen was gebaseerd op het feit dat het terrein dan eerst bouwrijp kon worden gemaakt d.w.z. dat voor de noodzakelijke voorzieningen kon worden gezorgd welke kosten dan in de erfpachtscanon konden worden doorbe rekend. Burgemeester en wethouders hebben een berekening van de kosten van het bouwrijp-maken gemaakt. Hieruit blijkt dat het jaarlijks aan de gemeente ver schuldigde bedrag erfpachtscanon) 300,-- zal bedragen. Dit bedrag kan om de 10 jaar worden herzien, vandaar dat nu reeds rekening dient te worden gehouden met voorzie ningen die wellicht nog niet onmiddellijk kunnen worden getroffen doch die binnen enkele jaren ongetwijfeld moe ten zijn aangebracht. Wat de toewijzing van de 24 percelen voor particu liere woninkjes betreft doen zij het voorstel als op bijlage vermeld. Zij%be«effen dat een keuze uit een grpot aantal gegadigden altijd aanvechtbaar blijft, maar achten het niet juist om de moeilijkheden b.v. door loting te ontgaan. Bij hun aanbeveling hebben zij zich laten leiden door de banden die de betrokkenen als het ware met Vlie land hebben verkregen door hun jaarlijks terugkerend ver blijf op het eiland. De voorgestelde namen betreffen personen die prak tisch jaarlijks komen informeren hoe de situatie is. Bij de behandeling van de wijziging van het uitbrei dingsplan is o.a. gesuggereerd om ook ingezetenen van Vlieland in de gelegenheid te stellen een dergelijk per ceel te verwerven mits het niet om commerciële redenen gaat. Burgemeester en wethouders hebben weliswaar begrip voor deze verlangens doch menen wat dat betreft nog niet met een voorstel te moeten komen daar hunnerzijds steeds van de geda,chte is uitgegaan dat het hier woninkjes voor gas ten van Vlieland betraft die zelf van dTeze woninkjes ge bruik maken. Zij hebben in hun voorstel deze mogelijkheid echter opengelaten door de raad voor te stellen nog niet alle 24 percelen uit te geven.

Raadsnotulen | 1962 | | pagina 6