c. toe te treden als begunstiger van de Europese Be weging in Nederland voor een bedrag van 10,—— per jaar» XIV» Begrotingswijzigingen. Met algemene stemmen wordt z,h»s, terstond besloten de gemeentebegroting 1961 te wijzigen als gevolg van de in deze vergadering genomen besluiten; voorts maakt geen der raadsleden bezwaar tegen het voorstel een krediet van 350.— uit te trekken voor een bank, aan te bieden aan het Algemeen Protestants Streekziekenhuis "Oranje oord" te Harlingen, XV» Rondvraag» De heer Linzel heeft de aanwezigheid van "mestvaalten" geconstateerd op plaatsen waar deze naar zijn mening niet thuis horen en informeert of hiertegen maatregelen kunnen worden getroffen» De voorzitter antwoordtdat ingevolge de politieverordening hiertegen alteen iets kan worden ondernomen wanneer hinderlijke stank of voor de gezondheid schadelijke dampen of gassen wordwn verspreid» De hher Grotjohan vestigt nog de aandacht op het euvel, dat enkele ingezetenen afval enz, deponeren opdaa£— voor niet geëigende plaatsen hij zou de politie een onderzoek naar de daders willen doen instellen. De heer Glas (wethouder) informeert of het verbod om met gemotoriseerde voertuigen op het Commandeursplein te rijden tijdelijk dan wel definitief is, waarop de voorzitter antwoordt dat dit verbod een definitief karakter heeft. Hierna schorst de voorsitter de vergadering, waarna wordt overgegaan in besloten zitting, /'opentare Te plm, 21.30 heropent de voorzitter de/vergadering, terwijl terstond sluiting hierop volgt. Aldus vastgesteld door de raad der gemeente Vlieland in zijn openbare vergadering van 28 november 1961. voorzitter. wethouder.

Raadsnotulen | 1961 | | pagina 9