VII. VIII. Voorstel tot wijziging van de gemeenteli.jkë garantie aan de n.v.Intercommunale Waterleiding Gebied Leeuwarden In verband met de uitbreiding van het pompstationf Het waterverbruik' is in de afgelopen* zomer en de daaraan voorafgaande periode sterk toegenomen. In h jaar is het maximum-verbruik per Wek ongeveer verdubbeld. Gebleken is, dat het pompstation ondanks de vergro ting van de winningsmiddelen niet steeds in staat was voldoende water te leveren. De capaciteit van de filters en de grootte van de reinwaterberging zijn onvoldoende geworden. Vanneer de uitbreiding van het zomerhuizen-complex met het gebied ten westen van Duinkersoord tot stand komt ligt het voor de hand dat het verbruik nog zal toenemen. De n.v. I.W.G.L. heeft daarom reeds voorbereidende maatregelen getroffen en een aanvraag voor een bouwver gunning ingediend, die het volgende omvat: d» het bouwen van 2 nieuwe lhngzame zandfilters met bij behorende buizenkelderj b. het' wijzigen van de bestaande filters in d*e reinwater- bergï-uimte, waardoor een bergruimte voor ongeveer 280 m3 water wbrdt verkregen; c. het leggen van een 200 mm. persleiding voor ruw water; d. het wijzigen van de nodige leidingen; e. het aanbrengen van een installatie, waardoor de ver tegenwoordiger van de I.W.G.L.de hfeer Kikstra, thuis gegevens verkrijgt omtrent de werking der in stallatie. Met een en ander zal een investering van ongeveer f. f 165.000,gemoeid zijn. Burgemeester en wethouders stellen voor, dat de uitbreieij ding van het pompstation o.a. onder de bepalingen van de garantie zalworden gebracht. Zij merken op, dat het financiële risiko voor de gemeente betrekkelijk is in trerband met de baatbelasting, die in het rekreatiege— bied I wordt geheven. De heer Linzel informeert of het verbruik hoger is geweest dan werd verwacht en of geen sprake is van uit putting van het pompgebied, een gevaar dat in het westen des lands dreigt. De voorzitter zegt, dat een prognose van het ver bruik met het oog op het wisselend aantal: verbruikers moeilijk is te geven en dat niet van een tekort in het pompgebied kan worden gesproken. De door de n.v, I.W.G.L. te treffen voorzieningen hebben vooral betrekking op de berging van het water. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierop besloten, dat de uitbreiding van het pompstation c.a. onder de bepalingen van de garantie zal worden gebracht. Voorstel tot het nemen van een besluit, dat een herzie ning van het uitbreidingsplan in onderdelen voor Oost-Vlieland in voorbereiding is. Burgemeester en wethouders delen.mede, dat Gedepu teerde Staten bij besluit van 11 september 1961 goed keuring hebben onthouden aan het raadsbesluit van 23 augustus 196O tot vaststelling van een wijziging van het uitbreidingsplan voor Oost—Vlielandzulks op for mele gronden.

Raadsnotulen | 1961 | | pagina 4