VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op dinsdag 28 maart 19 61 des namiddags 8.00 uur in het gemeentehuis ii~a-A trey tnbul x de heer A. Anker, burgemeester-sekretaris de heren W. Brandsma en J. Glas (wethouders) zomede de leden mevrouw A.M. List-Schaaf en de heren D.G. Bruin, P. Doeksen en J.J. Grotjohan. de heer J. Linzel met kennisgeving. Verschijnt echter later ter vergadering. I. Opening. De Voorzitter opent te 20.05 uur de vergadering en voegt een welkom daaraan toe. IIIngekomen stukken en mededelingen. Verzoek van de heer R.Th. Hoeksema te Terschelling tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting, met bvoorstel van burgemeester en wethouders. Zie ook raadsvergadering van 25 maart 1961, tijdens welke dit punt is aangehouden. De voorzitter geeft de volgende toelichting: 1. kapper Hoeksema verricht gedurende de maanden oktober tot mei zijn werkzaamheden te Vlieland; 2. hij komt eenmaal per maand, meestal de eerste maandag in de maand en vertrekt dan de daaropvolgende dinsdagmiddag weer. Het gaat hier derhalve om ongeveer acht keer per jaari Voorts is advies ingewonnen van de Vlielandse Midden- standverening, die pleit voor handhaving van de huidige regeling, t.w. op maandagmiddagen 's winters de kappers zaken gesloten. Volgens de voorzitter hecht de minister ook grote waarde aan een uitspraak van het bedrijfsleven zelf. Vervolgens wordt z.h.s. met algemene stemmen conform het advies besloten op het verzoek van de heer R.Th. Hoek sema te West-Terschelling afwijzend te beslissen. Mededelingen. De voorzitter deelt mede, dat de heer P.A. Kroon Jwzn thans officieel door VW is aangewezen om namens die vereniging als bestuurslid zitting te nemen in de Stichting Rekreatiebelangen Vlieland. De heer Kroon voornoemd is hiertoe bereid gevonden. Voorts maakt de voorzitter bekend, dat een drietal aanvragen tot aankoop van grond in het nieuwe uitbreidings plan zijn binnengekomen. De beslissing hierop wordt ver daagd, omdat, als nu grond zou worden verkocht, vergun ningen ex art. 20 der wederopbouwwet zijn vereist, aldus de voorzitter. Vmrzitter Aanwezig: Afwezig:

Raadsnotulen | 1961 | | pagina 1