De voorzitter zegt dat het volgens de verordening theoretisch kan voorkomen dat voor 'één hond anderhalf maal het belastingbedrag per hond per jaar wordt betaald, doch in de praktijk lossen dergelijke gevallen zich wel op Conform het voorstel van burgemeester en wethouders wordt z.h.s. met algmen'e stemmen besloten op het be zwaarschrift afwijzend te beschikken. 12bVaststelling begroting algemene dienst 1961 en de begro- TING VAN HET GEMEENTELIJK' WONINGBEDRIJF dienst jaar 1961 zomede goedkeuring begroting dienst voor Sociale Zorg dienstjaar 19^1 De heer D.G. Bruin herinnert, de voorzitter aan een vorig jaar gemaakte afspraak, dat de begrotingen tenminste 14 dagen voor de behandeling zouden worden thuisbezorgd. Spreker heeft nu de begroting donderdag j.l.. ontvangen en de toelichting maandag daaraanvoorafgaandeOok de heren J.J. Grotjohan en J. Linzel zijn van mening dat de tijd voor bestudering te kort'was In verband met het voorgaande wordt z.h.s. besloten de behandeling van de begrotingen 19^1 te verdagen tot dinsdagavond 8 uur a.s. 13Wijziging van de verordening op de hefffeng en invorde- van een straatbelasting der gemeente Vlieland. zoals ook in de aanbiedingsbrief van de gemeentebegroting voor 1961 reeds is medegedeeld stelt de minister van binnenlandse zaken zich - bij de beoordeling van de ge meentebegrotingen in verband met het toekennen van sub- jektieve uitkeringen uit het gemeentefonds - op het stand punt,. dat een heffing van de straatbelasting naar een tarief van 10% van de belastbare opbrengst voor de ge bouwde eigendommen en 5% van de ongebouwde eigendommen een minimum isy In hun voorstel aan de raad dd 15 maart j„l. delen burg» meester en wethouders dit standpunt en stellen voor de "verordening op de heffing en 'invordering van een straat- belasting in de gemeente Vlieland als bedoeld in artikel 280 der gemeentewet" te wijzigén volgens overgelegd concept De heer P. Doeksen merkt op, dat verhoging steeds meer in de lijn ligt dan verlaging. Mevrouw A.M. List-Schaaf informeert, of de verhoging wordt gereserveerd. De voor zitter zegt dat de verhoging op aandrang van de minister geschiedt. Mevrouw A.M. List-Schaaf kwalificeert de verhbging erg hoog. De heer P. Doeksen vraagt of nu voortaan ook straat belasting wordt geheven van de zomerwoningen in "Dudnkers- oord" n.l. nu aldaar de woningen ook zijn aangesloten op het waterleidingnet. De voorzitter antwoordt, dat daarvoor 'de baatbelasting geldt. Zonder verdere diskussie wbrdt met algemene stemmen conform het voorstel met concept-besluit besloten tot wijziging van de "verordening op de heffing en invorde ring van een straatbelasting in de gemeente Vlieland als bedoeld in artikel 280 der gemeentewet"

Raadsnotulen | 1961 | | pagina 8