\L° vakature de heer J.H.W. Bruin - de heer J. Annema de heer Th. Grdjpstra vakature J.R. Smits - de heer G.S. de Vries de heer C.M. Boon. Nadat de voorzitter enkele door de heer J. J. Grot johan gestelde vragen heeft beantwoord, wordt overgegaan tot schriftelijke stemming. T.a.v. de verkiezing in de eerste vakature vormen de heren J. Glas en J. Linzel het stembureau. Uitgebracht worden op de heer J. Annema vier stemmen en op de heer Th. Grijpstra drie stemmen, zodat is benoemd de heer J. Annema. Hierna vormen mevrouw A.M. List-Schaaf en de heer D.G. Bruin het stembureau. De heer G.S. _de Vries (benoemd hoofd o.l.s.) i3 met algemene stemmen benoemd. Beide benoemingen geschieden met ingang van 1 april 1961 en gelden als tussentijdse benoemingen. Op hun verzoek wordt met ingang van 1 april 1961 eervol ontslag verleend aan de heren J.H.W. Bruin en J.R, Smits als leden van de Kommissie tot Wering van Schoolverzuim, mot dankbetuiging voor de bewezen diensten. Verzoek van de heer R.Th. Hoelcsema tot wijziging van de verordening op de winkelssluiting, met voorstel van burge meester en wethouders. De heer R. Th. Hoeksema te West-Terschelling verzoekt bij schrijven dd 3 januari 1961 de dameskapperszaken te Vlieland voortaan te laten sluiten op dinsdag- of woensdag middag i.v.m. de onmogelijkheid voor hem om op maandagmiddag te sluiten. Ingevolge raadsbesluit van 6 juli 1953 is het verboden van 16 september tot en met 14 mei een kapperszaak voor het publiek te hebben geopend op de maandag na 13.00 uur. Burgemeester en wethouders zijn in -hun pre-advies van oordeel dat nu bovengenoemd verbod tot sluiting van de kapperszaken niet geldt voor het tijdvak 15 mei tot en met 15 september en krachtens de huidige winterregeling de kapperszaken op werkdagen geopend mogen zijn tot 13.00, waar dan nog bij mag komen eert half uur voor het z.g. afhelpen en de postboot naar Terschelling reeds in de voormiddag vertrekt, geen noodzaak aanwezig is om in de bestaande toestand wijziging te brengen, *0p het verzoek wordt derhalve -afwijzend gead viseerd Op een vraag van de heer J.-J.- Grotjohan zegt de voorzitter dat splitsing niet mogelijk is, daar regeling per branche dient te geschieden. De heer J.J. Grotjohan merkt op, dat de heer Hoeksema destijds in een behoefte voorzag. De voor zit ter zegt, dat niet te kunnen beoordelen. De heer PDoekr aen vult aan door op te merken, dat vroeger hier geen kap perszaak voor dames was gevestigd, doch thans wel. De heer W. Brandsma noemt het feit dat 's-zmers de heer Hoeksema te Vlieland geen zodanige werkzaamheden verricht. De heren J.J. Grotjohan en P. Doeksen merken tègelijk op, dat de heer Hoeksema op maandag naar Vlieland komt en de dinsdag daarop dan weer vertrekt. Daar deze omstandigheid de voor zit ter niet bekend was wordt met algemene stemmen besloten, de beslissing terzake aan te houden. .1

Raadsnotulen | 1961 | | pagina 5