SPOEDEISENDE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op wo ens dag 11 januari 19 61 des namiddags 19.1'", uur Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeestersekretaris Aanwezig: de heer W. Brandsma (wethouder), zomede de leden: mevrouw A.M. List-Schaaf en de heren D.G. Bruin, F.Doeksen, J.J. Grotjohari en J. Linzel. Afwezig: de heer J. Glas (wethouder) met kennisgeving. De voorzitter opent te 19.19 uur precies deze spoedeisende raadsvergadering, die is uitgeschreven voor het benoemen van een hoofd van de openbare lagere school. Na een woord van welkom oordeelt 's raads voorzitter het spijtig, dat de heer P. Doeksen geen persoonlijk kontakt met de twee opgeroepen sollicitanten heeft kunnen hebben en biedt hier voor verontschuldigingen aan. Spreker noemt het een organisat rische fout. De heer P. Doeksen merkt op, dat eerder eens is toegezegd, dat in gevallen als dit, de raadsleden tijdig met de inhoud der stukken op de hoogte zouden worden gebracht. De heer P. Doeksen vindt het nu moeilijk zijn stem uit te brengen. De voorzitter memoreert, dat i.v.m. vakantie van de heer inspelc- teur van het lager onderwijs snel moest worden gehandeld en dat daarom maandag j.l. twee sollicitanten zijn opgeroepen voor het geven van enkele proeflessen. Diezelfde avond zijn de raadsleden nog bijeengeroepen, doch helaas konden we niet ontdekken waar de heer Doeksen verbleef. De voordracht van burgemeester en wethouders luidt als volgt: 1de heer G.S. de Vries, onderwijzer in vaste dienst aan de Vilderinksschool te Hengelo (Ov) 2. de heer A. Dijkstra, hoofd o.l.school te Vollenhove. Daar deze voordracht geen aanleiding geeft tot het maken van opmerkingen, wordt tot schriftelijke stemming overgegaan, levrouw A.M. List-Schaaf en de heer J. Linzel vormen op ver zoek van de voorzitter het stembureau. Uitgebracht worden op de heer G.S. de Vries zes stemmen, zodat met ingang van een nader te bepalen datum betrokkene, thans werkzaam als onder wijzer aan de Vilderinksschool te Hengelo (Ov) is benoemd tot hoofd in vaste dienst aan de openbare school voor gewoon la ger onderwijs.te Vlieland. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering te 19.30 uur precies. Aldus vastgesteld door de raad der gemeente Vlieland in zijn openbare vergadering van 25 maart 1961. voorzitter wethouder.

Raadsnotulen | 1961 | | pagina 1