V* VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD II III °P dins das 3 januari 1961 des na middags 8.00 uur Voorzitter Aanwezig de heer A.Anker, burgemeester-sekretaris de heren W. Brandsma en J. Glas (wethouders), zomede dé leden mevrouw A.M. List-Schaaf en de heren D.G. Bruin,P. Doeksen, J.J. Grotjohan en J. Linzel. OPENING De voorzitter opent te 20.00 uur precies de vergadering met een hartelijk welkom aan de Men en het uitspreken van een korte nieuwjaarsrede. Spreker merkt op, dat het jaar 1960 in verhouding tot de buitenwereld voor de gemeente minder spec taculair was dan 1959. Immers in dat jaar kwamen het nieuwe raadhuis, een nieuwe lagere school met gymnastieklokaal en de verbouw van oude school tot ulo-school tot stand,terwijl de restauratie van het Trompshuys werd voltooid. Maar juist in het jaar 1960 werden enkele besluiten genomen, die voor de verdere ontwikkeling van belang kunnen zijn. Daar waren de vaststelling van een nieuw uitbreidingsplan en de aankoop van grond om aan de verwezenlijking van dit uitbreidingsplan uitvoering te kunnen geven, hetgeen reeds heeft geresulteerd in de bouw van een hotel en nog zal resulteren in de bouw van een kerkgebouw. Voorts stipt de voorzitter nog aan het defi nitief geworden plan tot ombouw van het elektriciteitsnet van gelijkstroom op wisselstroom, de eerste vruchten voor deze gemeente naar aanleiding van het voortreffelijk rapport van de Studiecomis3ie voor de Waddeneilanden (nl. subsidiering door rijk en provincie van enkele objecten dienstbaar aan het tourisme), het probleem van de volkshuisvesting en de huisvesting van bejaarden. Diverse investeringen dienen- aldus de voorzitter-plaats te hebben zowel rechtstreeks als door stimulering en steun aan particuliere niet commerciële instellingen. Met de wens dat aller streven erop gericht mege blijven zijn om constructief te wwrken voor het belang van ons eiland, beëindigt de voorzitter zijn opmerkingen bij de jaarwisseling 1961-1961. NOTULEN. De notulen van de vergadering van 17 oktober 1960 worden z.h.s. onveranderd vastgesteld, onder dankzegging aan de samansteller INGEKOMEN STUKKEN ÉN MEDEDELINGEN De heer J. Linzel verzoekt om van de twee voorstellen van de fractie Algemeen Belang Vlielandingekomen stukken no.6 en 7) afzonderlijke agendapunten te maken, waarmee de raad zich kan verenigen. De navolgende ingekomen stukken worden z.h.s. en discuêsie voor kennisgeving aangenomen: 1. ontwikkelingsplan noorden des lands voor de peyiode 1960- 1980. 2. Sanson. 11207 i

Raadsnotulen | 1961 | | pagina 1