éPOEDEISENDE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op donder dag 16 juni I9 60 des namiddags 7.1 puur Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeester- eekretaris. Aanwezig: de heren W. Brandsma en J. Glas (wethouders), zomede de leden mevrouw A.M. List-Schaaf en de heren D.G. Bruin, P. Doeksen, Jj. Grotjohan en J. Linxel. Afwezig: niemand. De voorzitter opent te 19*05 uur deze spoedeisenae vergadering en heet ae aanwezigen welkom. Spreker merkt aanstonds op, dat "be noeming leden dommiSsie ex art. 3 der Woonruimtewet 19^7" niet het hoofdpunt zal zijn van deze bespreking. De voorzitter stelt bovenaangehaald punt aan de orue. Burgemeester en wethouders zeggen in hun pre-advies, dat ingevolge het bepaalde in artikel 8 van de Woonruimtewet 19^7 de raad jaarlijks een oom missie van advies dient te benoemen. De taak van deze commissie is het geven van advies inzake de vordering van woonruimte. Na in - formatie is gebleken, dat alle leden bereid zijn een herbenoeming te aanvaarden. De heer P. Doeksen vraagt zich af, waarom de benoeming nmoet plaats hebben v66r de openbare verkoping van de woningen Dorpsstraat 115» 117» 119 en 121, hedenavond. De voorzitter ant woordt, dat is verzuimd de zittingsperiode tijdig te verlengen. De heer J. Linzel informeert of de voorgestelde leden reeds zitting hadden in bedoelde com missie, hetgeen de voorzitter bevestigd. De heer J.J» Grotjohan meent aat de leden die zitting hadden destijds al^en raadsleden waren. De voorzitter reageert, do^r te zeggen dat dit niet het geval was. Ook de heer D.G. Bruin bev estigtf het gezegde van de voorzitter. Hierna wordt z.h.6. met algemene stemmen besloten te benoemen tot leden van ae commissie van ddview, bedoeld in art. 8 der Woonruimtewet 19^7 voor het tijdvak van 1 juni 1960 t.m. 31 1961, de heren R. Feenstra, D. Kooiman, P.A. Kroon JWzn, A.F.M. Rot gans en A. Wortel, alxen te alhier. Hierna schorst de voorzitter te 19.13 uur de vergaoering. Na heropening te 19.^5 uur door de voorzitter wordt z.h.s. met al gemene stenunen besloten, indien mogelijk tot aankoop over te gaan van de woningen Dorpsstraat 115» 117» 119 en 121. Deze woningen worden heden in publieke verkoping verkocht. De raad geeft machtiging om vanwege de gemeente te bieden tot een bedrag van f 3O.0OO,plus kosten. Hierna niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting dezer spoedeisen de raadsvergadering te 19.55 upr. Aldus vastgesteld d or de raad der gemeende Vlieland in zijn openbare vergadering van 23 aug. 1960 wethouder. 11207 I

Raadsnotulen | 1960 | | pagina 1