regeling als op Vlieland n.l. dat dei fietspaden voor bromfietsen en motoren verboden zijn eh de overige wegen niet. Gedurende de maandeii jnli en augustus 1958 werden van Oostmahorn naar Schiermonnikoog 1273 fietsen vervoerd 12 auto's en 166 motoren.(De bromfietsen zijn in deze ge tallen begrepen.Het vervoer vanaf Zoutkamp naar Schier monnikoog is daarin niet begrepeb. Het feit, dat de fraktie ABV deze vergissing begaat getuigt ervan, dat bij de argumentatie niet die zorgvul digheid is betracht die van gemeentebestuurders mag worden verwacht. Dat het gehele stuk daardoor aan waarde inboet behoeft geen betoog. Wij aanvaarden dat het de bedoeling van de fraktie ABV is geweest om haar zorgen over de toekomst in±xaii* van Vlieland tot uitdrukking te brengen. Dat het stuk diverse onjuistheden bevat en daardoor een foutHye beoordéling van de situatie op Vlieland in de hand werkt achten wij buiten kij.f. Het doel van het college van burgemeester en wethou ders is oto te trachten het karakter van Vlieland als rus tige niet-mondaine badplaats te handhaven. Dat moet worden bevorderd, dat nette badgasten worden aangetrokken heeft onze instemming. Van ons kollege in zijn huidige samenstelling zult U geen maatregelen mogen versachten die de welgestelde badgasten in een bevoorrechte positie zullen brengen. In de inleiding van dit stuk worden stellingen gedepo neerd en toekomstbeelden ontvouwd die volkomen slagen in de lucht zijn. Dat Vlieland de vuilnisbak van de andere eilandei en badplaatsen gaat worden is een dergelijke stelling, die om bewijzen vraagt. Molestaties zouden zich meermalen hebben voorgedaan zonder dat aangifte bij de politie heeft plaats gehad en zonder daf'het gerucht" van molestaties zich heeft ver breid, terwijl td»ch zoals we weten op Vlieland praktisch geen kip een ei kan leggen zonder dat ieder dit weet. Ten aanzien van het eigenlijke voorstel merken wij a; het volgende op 1. Het verlenen van exploitatievergunningen voor het kam peren behoort tot de competentie van burgemeester en wet houders. Besprekingen met de des-kundigen op kampeergebied en met belanghebbenden zijn gaande. Van het resultaat van deze besprekingen hangt de afgifte der vergunningen af. 2. Zie hetgeen onder 1 is opgemerkt. 3. Aan een beperking van het verlenen der kampeervergun- ningen in de door de fractie ABV aangeduide zin is geen behoefte daar de moeilijkheden (vuilafvoer enz.) niet bij de kampeerders moet worden gezocht en het gedrag van de jeugd niet tot een dergélijke beperking aanleiding geeft. 4. Bij de invoering van een vergunningsstelsel voor motor rijwielen en bromfietseh op de wijze zoals dit door de frak tie ABV is voorgesteld, zou een ware papierwinkel ontstaan, daar de wegenverkeerswet en het wegenverkeersreglement de bromfiets onder het begrip "rijwiel" rangschikt. De materie van de "bromfieté en de motor" heeft onder- - werp van studie uitgemaakt bij de meergenoemde "Studie commissie voor de Waddeneilanden". De conclusie is dat wetswijziging alleen uitkomst kan brengen. Op grond van— L

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 4