<y[ Spoedeisende vergadering van de gemeenteraad op zat erdas 3 oktober i$9 des na middags 17.00 uur Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeester- sekretaris. Aanwezig de ileren 1. Brandsma en J. Glas (wethouders), zomede de leden mevr. -A.M. list-^Schaaf ende heren D.G. Bruin, P. Doeksen, ïxxéb J. J. Grot johan en J. Linzel. Opening. De Voorzitter ppent te 17.00 uur precies deze vergadering en heet de aanwezigen op deze spoed eisende zitting hartelijk welkom. Verzoek van de heer H. Hoekstra om ontslag aan de o.l. school wegens benoeming te Heerenveen met voorstel van burgemeester en wethouders. aIs e.rste punt komt aan de orde het verzoek om ontslag van de heer H. Hoekstra onderwijzer aan de o.l. school te Vlieland. Zijn verzoek is, hem zomogelijk per 15 no vember a.s. uit zijn betrekking als onderwijzer te ont slaan. In het prae-advies wijzen b.en w. erop dat vol gens artikel 38 2e lid der Lager-onderwijswet 1920 het ontslag niet'wordt verleend met ingang van een dag eerder dan twee maanden of later dan drie maanden na de dag waarop het verzoek om ontslag is ingekomen. Burgemeester en wethouders stellen voor de heer H. Hoekstra op de meest eervolle wijze te ontslaan met dankbetuiging voor hetgeen hij heeft verricht en voorts de ingangsdatum van het ont slag te delegeren aan hun college. Conform het voorstel van burgemeester en wethouders wordt hierna z.h.s. besloten. Aanbieding n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot het sluiten van een geldlening ad. f.267100,-- met voorstel van b. en w. Van de n.v. Bank voor Nederlanse Gemeenten is een aanbieding ontvangen voor het sluiten, van een vaste geldlening ad. f.287.100,voor de navolgende objecten. a. wijziging riolering f. 10.000. b.' restauratie percelen f. 29.000.. c. aanleg werd am f.106.500. d. bouw raadhuis f. 26.918. e. uitbreiding elektriciteitsnet f* 7.117. f. bouwrijp maken van gronden f. 28.725. g. onderwijsuitgaven f. 78.840. Burgemeester en wethouders stellen voor deze aanbieding te aanvaarden. De heer J.J. Grotjohan vraagt waarom er een post a 1

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 1