VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD opvrijdag 31 juli 1959 des na middags g uur Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeester-sekretaris Aanwezig de heren W. Brandsma en J. Glas (wethouders) zomede de leden mevrouw A.M. Liet-Schaaf en de de heren D.G.Bruin, Doeksen, J.J.Grotjo- han en J. Linzel. u De voorzitter opent te 20.10 uur precies de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom., Notulen De notulen vam de openbare vergadering van de raad, gehouden op 25 juni 1959 worden - onder dankzegging aan de samensteller - ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken en mededelingen. 1. Afschrift van het Koninklijk besluit dd. 19 juni 1959, nr. 26, waarbij is goedgekeurd de verordening, vastgesteld door de raad der gemeente in zijn vergadering van 15 april 1959 op grond van de winkelsluitingswet 1951 (administra tieve wij ziging) 2. Verslag over het jaar 1958 van het Provinciaal Elektrici teitsbedrijf Z.h.s. en discussie wordt besloten deze ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen. Mededelingen. In de vergadering van 35 juni jl. is het punt "wijzi ging van de verordening ingevolge de Winkelsluitingswet* aangehouden, totdat het advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken sou zijn ontvangen Dixt'advies dd. 7 juli wordt hierbij overgelegd. Hoewel bij brief van burgemeester en wethouders dd. 22 juni 1959 ook het advies was gevraagd over het door de raadsfraktie "Algemeen Belang" ingediende voorstel (waarnaar wordt verwezen), wordt hierover in het advies niet gerept. Na informatie is gebleken, dat de zinsnede "met de door U voorgestelde regelingen zijn de belangen van het tourisme vooralsnog voldoende gediend", zodanig moet worden geïnterpreteerd, dat men het verder gaande voorstel van de raadsfraktie "Algemeen Belang" niet gunstig wenst te adviseren.Dit houdt echter niet in dat het voorstel van "Algemeen Belang" niet kan worden aan genomen. Alleen het horen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken is een vereiste. Waarom burgemeester en wethouders bezwaren hadden tegen het voorstel van "Algemeen Belang", is omstandig in ons prae-advies van 20 juni 1959 (waarnaar wordt verwezen) uiteengezet. Bij de beepreking van het door burgemeester en wethouders —ingediende tussenvoorstel—

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 1