In deze brief worden de motieven voor een wijziging van de verordening op de winkpi sluiting aangegeven. De argu menten resulteren in de navolgende voorgestelde wijziging van d$ verordening: In afwijking van het bepaalde in artikel 2 der 'winkel sluitingswet 1951, is het verboden jaarlijks gedurende het tijdvak aanvangende 15 mei en eindegende 15 september in deze gemeente een winkels voor het publiek geopend te hebben tussen 10 uur des namiddags en 5 uur des vöormiddags In hun voorstel aan de raad dd. 20 juni 1959 ,en waarnaar wordt verwezen besteden burgemeester en wethouders uit voerig aandacht aan het onderwerp der winkelsluiting. Dit ooilege stelt voor: a. het voorstel van de heer Doeksen en Linzel iiiet aan te nemen b. te accepteren dat vuor drie categoriën (souvenirs, foto-artikelen er tabaksartikelen) een openstalling op zondag van 11 uur (aankomst boot) tot 17.00 uur (vertrek boot) zal zijn toegestaan. Dit onderwerp biedt genoeg stof tot discussiëren. De voorzitter wijst erop, dat het advies van de Kamer van Koophandel nog niet birtfaen is gékomen, doch dat in principe vel een besluit kan worden-genomen, dat later dan dient te worden bekrachtigd. De heer P. Doeksen verdedigt het voorstel vén zijn fractie en doet dit terwille van het vreemdelingenverkeer. De voorzitter- zegt ^_at burgemeester oh. Wethouders hebben geprobeerd de onderhavige kwestie van twee punten te be nadelen, t.v. uit een oogpunt voor de gasten en uit het ge zichtspunt van de middenstand. De tabakshandel wordt be-" nadeelj door de cafe's en hotels, alwaar ook deze varen wor den verkocht. - i - De heer D.C-. Bruin vindt dat bij openstelling op zondag men weer naar de oertijd teruggaat. Mevr. A.u-. List-Schaaf wil eigenlijk liever geen uitzon deringen maken. De heer K.G. Bruin wijst érop dat je bij de Hes kunt kopen en dat vele worden. Voorts tegen zich mailen. De heer D. G. winkeliers Brink en Dels van artikelen ook in een automaat voelt spreker er niet veel voor, érop kunt kopen verkocht kunnen dé middenstand t-Schaaf' oordeelt het te krijgeh. kevi li et-Schaaf' oordeelt het vel prettig dat in noodgevallen consumenten door de winkeliers geholpen word**, zonder dat de politie verbaliseert. De voorzitter zegt, oat-cle Dinkeisluitingsw-et een bepaal de bescherming biedt. Volgens de v..rzitter is momenteel het aantal cagjesmehéen op zondagen niet zo groot(ca 60) en deelt med.e, d$.t de Kamér vah Koophandel niet direkt voor algehele openstelling op. zondagen is. De heer oLinzel meent te weten, dat de meeste andere winkeliers geen bezwaren hebben, wanneer bepaalde winkeliers op zondagen.wel open zullen zijn. Da nog enkele algemene opmerkingen wórdt, besloten dit punt aan te houden, totaal het advfesvan ce corner van Koop handel is binnengekomen. ij zifting ambtenarenreglement voor de gemeente Vlieland Het toekennen van gratificaties bij ambtsjubilea aan ambtenaren is geregeld in artikel 92, lid 3 van het «mbtenaren

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 7