4 XI. XII. XIII. Deze omstandighcid deed zich vuor de heer Cupido niet voor. Bij ae regeling 1953 is het rijk slechts bereid om 15i» te betalen, indien ook de gemeente 15?° voor haar reke ning neemt. In het onderhavige &eval bedraagt de premie 15$£ van f. 4700,— is f. 705, De heer J". Linzei betreurt het dat het ouue comman- deurshuieje wordt opgeruimd. De voorzitter zegt cat dit huisje in een zeer slechte toestand verkeert. De heer J. i. in zei getuigt van weinig', bewondering voor d< architectuur Van de nieuwe woning van de heer Cupido. aansluitend wordt z.h.s. met algemene stemmen besloten tot het verlenen van bedoelde krot opruimingstoe slag ad -705, mits het Rijk eenzelfde toeslag Verleent. Voorlopige vastsfêlling gerfieenterekening 1955, rekening won In, 1955 en goedkeuring rfekening dienst sociale De voorzitter stelt eerst aan ce orde de voorlopige vaststelling van de gémednterekening 1955. Voor het onder zoek was voor het eerst een raadscommissieiingesteldwaar van alle raadsleden dee 1uitmaakten. Op het rapport van be doelde commissie is door burgemeester en wethouders schrif telijk gereageerd. 1 Dug geen.der aanweizgen meer het woord vraagt, wordt terstond zih.s. met algemene stemmen besloten tot voorlopig vaststelling van de gemeente-rekening 1955 conform het aocr de gemeente-ontvanger opgemaakt en door burgemeester en wethouders aangeboden concept. De rekening van het Gemeentelijk tyoningbecrijf dienst jaar 1955 wordt eveneens zonder discussie en zonder hoofde lijke stemming met algemene stemmen voorlopig vastgesteld. De rekening van de Dienst voor Sociale' Zorg wordt zonder woordvoering en zonder hoofdelijke stemming met algemene stemmen goedgekeurd. '..ijzigingen gemeentebegrotin^en Zonder woordvoering en z.h.s. wordt met algemene stemmen besloten tot wijziging van de begroting algemene dienst 1951 i.v.m. het budgetaire tekort van f. 2200,J(in feite is dit slechts een theoretisch tekort; daar administratief dit tekort kan Wórden gedekt door verlaging van enekele uitgaafposten, o.a. de post voorziening van drinkwater). De begroting algemene dienst 1959 wordt z.h.s. en discus sie met algemene stemmen gewijzigd als gevolg van de uit deze vergaderihg voortvloeiende besluiten,-t.waankoop woning t.b.v. hoofd ulo-school, bouw twee woningwetwoningen verlening premie voor krotopruiming en verkoop woning Dorpsstraat 144. Wijziging verordening op-de Winkelsluiting. Het vraagstuk van..de winkelsluit ingi is dit jaar opnieuw aanhangig gemaakt door de raadsleden p. Peeks en en J. Linze. bij brief van 24maart 1959.r ïn deze brief

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 6