De voorzitter merkt op dat niet gebouwd wordt voor ee persoon doch voor een funktiê en oordeelt dat een hoofd van een ulo-school toch wel in een middenstandwoning mag wonen. De heer p. Poetsen is eveneens- van mening dat de vraai prijs van de heer Jorritsma hoog is. Spreiter verklaart zich tegen aankoop van de onderhavige woning, omdat deze te duur is en de-voorwaarden te hard zijn. De voorzitter j wijst op de weinige uitwijkmogelijkheden en dat de ulo- school per 1 of 15 september a.s. moet starten. De heer J. G-las (wethouder) weet dat de heer J. de Har niet tweemaal wil verhuizen, de heer J. Linzel doet het v] stel om het oude raadhuis te verbouwen. De voorzitter heeft de heer de Haan thuis bezocht en zegt dat deze thans ook in een moderne middenstandswoning woont. De beide wethouders accentueren dat tussen nieuwbouw en aankoop van de woning van de heer Jorritsma slechts een verschil an een paar duizend gulden en niet van tienduizenden. De heer U.JBruin heeft vooral bezwaar tegen de clau- j sule inzake het huisvesten van het personeel der aanne mer. De heer 't.Brand Erna (wethouder) zegt dat na de zomer de woning "Clematis" misschien onbewoond zal zijn. De heer Jlinzel zegt dat wanneer de Haan niet tweemaal wil verhuizen, de gemeente wel tot aankoop zal moeten overgaan Op een vraag van de heer J. Linzel antwoordt de voor zitter dat de gemeenteraad over de bouw van het vakantie verblijf van Volksonderwijs niets heeft te zeggen, daar de grond bestemd is voor dergelijke gebouwen. De heer J. Linzel heeft niet veel respect voor de ar- chitektuur van de huidige nieuwbouw en bedoeld speciaal de woning van de heer J.C. Cupido in de Dorpsstraat (west) De maquette van het vakantieverblijfvan Volksonder wijs komt ter tafel. Na nog enige discussie wordt met algemene stemmen be sloten het punt betreffende de aankoop van de woning van de heer Jorritsma t.b.v. het nieuw-benoemde hoofd van de ulo-school aan te houden. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter de vergadering te 21.00 uur. Aldus vastgesteld en goedgekeurd door de raad der gemeente Vlieland in zijn openbare vergadering van 25 juni 1959# 1 de wethouder de voorzitter

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 2