9 WOTUL Mm SPOEDEISENDE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op woens dag 10 juni 19 59 des na middags 20.00 uur in het raadhuis. Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeester-sekretaris Aanwezig: de heren Brandsma en J. Glas (wethouders) zomede: mevr. A.M. List^Schaaf en de heren D.G. Bruin, P. Doeksen en J. LjLazel Afwezig: 'de heer J.J. Grotjohan met kennisgeving. De voorzitter opent te 20.05 uur precies deze spoedei sende vergadering en heet de aanwezigen welkom. De heer P. Doeksen maakt de opmerking, dat hij deze raads vergadering-aT—eTrder had verwacht. 'De voorzitter zegt dat gewacht moest worden op de berichten van de betrokken in- spekteurè-van het lager onderwijs. Te 20.06 uur schorst de voorzitter de vergadering teneinde de sollicitanten in besloten zitting nader te bespreken. Te 20.44 uur volgt de heropening der vergadering door de Voorzitter. De voorzitter geeft het volgende resume: Er waren tien (10) sollicitanten, waarvan vier (4) voor hoofd. Van laatsgenoemde vier (4) vielen er twee (2) af, zodat tenslotte overbleven de heren J. de Haan en J.A.Lok. De heer J. de Haan heeft vijf (5) ulo-bevoegdheden en de heer J.^. Lok drie (3) ulo-bevoegdheden. De voordracht voor hoofd van de openbare ulo-school opgemaakt door burgemeester en wethouders en in overeenstem ming met de inspekteur, luidt als volgt: 1. de heer J. de Haan te Borger 2. de heer J.A. Lok te Soest. Mevr. 1A.M. List-Sohaaf en de heer J. Linzel vormen het stembureau Blijkens de uitslag van de schriftelijk gehouden stemming worden op de heer J. de Haan 5 (vijf) stemmen uitgebracht en op de heer J.A. Lok 1 (één), zodat de heer J. de Haan is benoemd'tot hoofd van de- openbare ulo-school. De voorzitter spreekt de wens. uit dat de heer J. de Haan bereid en in- staat zal zijn de ulo-school op Vlieland op gang te brengen.* aansluiten/vragen burgemeester en wethouders aan de raad machtiging om t.b.v. het hooid van de ulo-school te mogen aankopen de woning Vuurboetspie in (ongenummerd)eigendom van de aannemer Jorritsma te Bolsward, zo mogelijk op gun stiger voorwaarden dan thans wordt bedongen. De vraagprijs van de heer Jorritsma is f. 25.000, terwijl hieraan nog de voorwaarde wordt verbonden dat het personeel van geneemde aannemer mogelijkheid tot onderdak wordt verschaft ten tijde dat deze het nieuwe vakantiever blijf. yap Volksonderwijs moet bouwen. Mevr. A.M. List-Schaaf vraagt hoeveel de bouwkosten bedragen voor een dubbele woning, indien de gemeente zou overgaan tot het bouwen hiervan. De woning voor het hoofd van de openbare lagere school heeft destijds zonder de grond f. 20.450 gekost. De voorzitter i j. ■- J-

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 1