V\ VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op donder dag .12 februari 1959 des na middags 20.00 uur Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeester-sekretaris. Aanwezig de heren W. Brandsma en J. Glaa (wethouders), zomede de leden mevr. A.M. List-Schaaf en de - heren D.G. Bruin, P. Doeksen, P. de Jong en J. Linzel. i' Afwezig niemand. Opening en Notulen. De voorzitter opent te 8.04 uur deze vergadering en heet de leden en belangstellenden hartelijk welkom. Spreker herinnert eraan, dat dit de eerste raadszitting is in het nieuwe gemeentehuis. Voorts wijst deze nog op de mooie' nieuwe mappen voor de raadsleden, een geschenk van de Uitgeverij N. Samsom n.v. te Alphen aan de Rijn. De voorzitter refereert aan een verzoek van de heer J.Linzel om te komen tot verlichting van de Vliesloot en memoreert de bespreking, die deze heeft gehad met de hefer G.E.A. Daane Bo- lier, direbteur van het loodswezen te Harlingen. Volgens deze zou een. lichtboei bij het begin j^Vliesloot" verwarrend werken. De dag tevoren heeft de vóoVeiitar een vergadering ge had met de vereniging Schuttevaer. De eerste twee bakens in de Vliesloot zullen groter worden en alle zullen voorzien worden van scotchlights. De Vliesloot heeft.de speciale aandacht van het Loodswezen, aldus geeft de voorzitter door. De notulen van de openbare raadszitting, van 20 november 1958 worden onveranderd vastgesteld, met dank aan de samen steller. Een schrijven van de heer D.. Bruin Jr. te Vlieland, juist vóór het houden van deze vergadering binnengekomen, wordt z.h.s. in handen gesteld van burgemeester en wethouders om nader advies. V i - f Ingekomen stukken. De navolgende stukken zijn binnengekomen: 1. Jaarverslag over 1958 van de Stichting Landaanwinningsbe- langen "Noord-Friesland" te Metslawier. 2. Schrijven d.d. 9 december 1958 van het bestuur van de Wad denfederatie, houdende verzoek om subsidie voor het jaar 1959. 3. Concept zomerdienstregeling 1959 Van de n.v. Terschellin- ger Stoombootmaatschappij te Terschelling.' 4. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van Friesland te Leeuwarden d.d. 5 december 1958, '1e afd. no. 3 in zake verdeling contingent woningwetwoningen over 1959 en een schrijven van Gedeputeerde Staten voornoemd d.d. 1 decem ber 1958, afd. 1, no. 187 betreffende bouwvolume 1958-1959 5. Schrijven van de Gedeputeerde 'Staten van Friesland te Leeuwarden d.d. 27 oktober 1958, afd. 4, no. 131 betref fende vaststelling grenzen bebouwde kommen wegenverkeers wet. 6. Antwoord van Gedeputeerde Staten van Friesland te Leeuwar den dd 1 december 1958, afd. 1, no 162 inzake subsidie restauratie Trompshuys. 1

Raadsnotulen | 1959 | | pagina 1