i en excepti'én door de wet aan borgen toegekend of nog toe i!e kennen, met uitzondering evenwel van het voorrecht van schuldsplitsing en voorts onder de navolgende voorwaarden: a. wanneer de gemeente wordt aangesproken voor de betaling van hoofdsom, rente, aflossing, vergoedingen en kosten, ontstaat een vordering tot het betaalde bedrag op de Vereniging "Het Algemeen Protestants Ziekenhuis" te Har- lingen. b. Indien het terrein met de gebouwen niet meer overeenkom stig de bestemming wordt gebruikt, dient de lening te worden afgelost eh vervalt de garantie. c. Het terrein en de gebouwen mogen niet worden bezwaard met het recht van hypotheek of enig ander zakelijk recht zonder toestemming van burgemeester en wethouders. VI Voorstel tot verlenging van de geldlening ad f. 135.000. met de Ri.ikspoststaarbank. Burgemeester en wethouders memoreren in hun prae-advies d.d. 11 november 1958, dat per 16 oktober 1.1. wederom is afge lopen de met de Rijkspostspaarbank te Amsterdam gesloten kasgeldlening groot f. 135.000, Daar ook nu weer blijkt dat omzetting van deze lening in een vaste lening nog niet mogelijk is, stel# dit cibllege voor te besluiten tot verlenging van deze lening en conform de daar toe gedane aanbieding van de Rijkspostspaarbank te Amsterdam Z.h.s. en discussie wordt met algemene stemmen besloten met j de Rijkspostspaarbank te Amsterdam een tijdelijke geldlening aan te gaan voor de voorfinanciering van de bouw van een o- penbare lagere school en zulks onder de navolgende voorwaar den: a. te lenen bedrag f. 135.000,I b. rente 3hfi per jaar. c. koers 100$. d. datum opneming: 16 oktober 1958. e. datum aflossing: 16 oktober 1959. VII Voorstel tot aankoop van gronden van het Rijk. In het uitbreidingsplan ten westen van het dorp (Nieuwestr. en omgeving) zijn slechts enkele bouwterreintjes meer voor radig. Vandaar dat is uitgezien naar een mogelijkheid om tot een uitbreiding van het dorp te komen die aansluit bij het be staande. Gezocht is in oostelijke richting. Het rijk bleek tenslotte bereid de gekozen gronden te ver kopen op taxatiebasis. Door het Rijk is als taxateur aangewezen Ir. Sepers, Hout vester te Haarlem, door de gemeente Ir. Russchen, consulent voor grond- en pachtzaken te Leeuwarden, terwijl deze taxa teurs als derde taxateur hebben aangewezen de heer E. Voge lenzang, beëdigd rentmeester te Velp (gld.). In verband met het vorenstaande en gelet op het taxatierap port stellen burgemeester en wethouders voor bedoelde gron den aan te kopen voor de prijs van f. o,55 per m2 en het daarvoor benodigde krediet te voteren, t.w. 3 ha 30000 m2 x f. o.55 f. 16.500,f. 1,voor het weggedeelte de taxatiekosten. Op een vraag van de heer J. Linzel antwoordt de voorzitter, dat de bestemming der gronden later wordt besproke£. De heer P. Doeksen informeert of wijst erop, dat aan het Kerkplein ook nog een stuk ongebruikte grond ligt. .De voorzitter merkt op, dat in het uitbreidingsplan omge ving "Nieuwestraat) zeer weinig bouwgrond meer beschikbaar is T.a.v. de drie personen die zouden bouwen aan de Havenweg, mevr. E.Hodes-Horstheer J. Linzel en de heer J.H.W.List, zegt de voorzitter, dat staatsbosbeheer er de voorkeur aan

Raadsnotulen | 1958 | | pagina 3