Notulairverslag openbare raadsvergadering, gehouden p op dinsdag 2 september 1958, des namiddags te 8.00 uur \p inehet raadhuis. Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeester-sekretaris. Aanwezig de heren W. Brandsma, D.G. Bruin, P. Doeksen, J. Glas, P. de Jong, J. Linzel en mw. A.M. liet Schaaf. Afwezig niemand. De voorzitter opent te 20.01 uur precies de vergadering en houdt een korte toespraak ter gelegenheid van het in functie treden van de nieuw benoemde raadsleden. Spreker wenst de benoemden van harte geluk en in ,t bizon der mevrouw A.M. List-Schaaf, die thans het eerste vrouwe lijke raadslid is van de gemeente Vlieland, hoewel de wet daartoe reeds 40 jaar de mogelijkheid biedt. De Dynamische ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer en de uitbreiding van militaire oefenterreinen op het eiland worden voorts door s raads voorzitter nog even onderstreept. Beëdiging raadsleden. Artikel 45 der gemeentewet schrijft voor dat de leden van de raad bij het aanvaarden van hun betrekking in handen van de voorzitter twwe eden of beloften afleggen, n.l. de z.g. ambtseed (belofte) en de zuiveringseed (verklaring en belof te) De heren P. Doeksen, J. Glas en J. Linzel leggen:.hierna de vereiste eden en mevr. A.M. List-Schaaf, zomede de heren D.G. Bruin, W. Brandsma en P. de Jong de beloften af, waar mede de installatie tot leden van de raad heeft plaats gehad. Voorzitter hoopt, dat het vertrouwen, dat de bevolking in heh heeft gesteld, niet zal worden beschaamd. Benoeming wethouders. De voorzitter stelt allereerst de vakature "Brandsma" aan de orde, terwijl de heren J. Linzel en P. de Jong het stem bureau vormen. Op de heer W. Brandsma worden vier, op de heer P. Doeksen twee en op de heer P. de Jong een stemmen uitgebracht, zodat de heer W. Brandsma is benoemd. Deze verklaarde zijn benoeming aan te nemen. Vervolgens wordt overgegaan tot benoeming van een wethou der in de vakature, ontstaan door het vertrek van de heer P.A. Kroon JWzn. Uitgebracht worden zeven geldige stemmen, waarvoor vier op de heer J. -Glas, twee op de heer P. Doeksen en één op de heer P. de Jong. OJak de heer J. Glas neemt zijn benoeming aan. Notulen. De notulennvan de openbare vergadering van de raad, gehou den op 25 augustus dezes jaars, worden goedgekeurd en onver anderd vastgesteld, met dank aan de samensteller. Ingekomen stukken. 1. Mededeling van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Friesland d.d. 18 augustus 1958, 2e afdeling, no. 99, tegen het besluit van de raad d.d. 25 juli 1958, tot toekenning aan het gemeentepersoneel van een looncompen- satie i.v.m. de huurverhoging over het tweede halfjaar 1958. 2. Mededeling van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Friesland, d.d. 18 augustus 1958, 2e afd., no. 102, te- gen het besluit van de raad d.d. 25 juli 1958, tot

Raadsnotulen | 1958 | | pagina 1