5 Notulair verslag openbare raadsvergadering, gehouden op vrijdag 25 juli 1958, des namiddags om 9.00 uur. Voorzitter: de heer A. Anker, burgemeester-sekretaris. Aanwezig de heren W. Brandsma en P.A. Kroon JWzn, wethou ders, zomede de leden W. Bloem, D.G. Bruin, P.A.G. Kuipers en A.F.M. Rotgans. Afwezig de heer.P. de Jong. Opening en Notulen. Te 21.10 uur precies opent de voorzitter de vergadering en heet de aanwezigen welkom. De notulen van de openbare vergadering van de raad, gehou den op woensdag 4 juni 1958, worden z.h.s. onveranderd vast gesteld, onder dankzegging aan de samensteller. Ingekomen stukken. 1.Goedkeuring bij Koninklijk besluit d.d. 9 juli 1958, no. 6 op verordening tot heffing'" van aanplakrechten in de gemeente Vlieland raadsvaststelling d.d. 3 april 1958, no. 11); 2.Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Friesland bij be sluit d.d. 30 juni 1958, no. 9 ingevolge het bepaalde in ar tikel 228 der gemeentewet op raadsbesluit d.d. 3 februari 1958 no. VI, betreffende verhuur aan de heer A. van der Mark, kan- toorhouderhHH P.T.T. te Vlieland van het pand plaatselijk ge merkt Dorpsstraat 131; 3.Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Friesland bij hun besluit van 16 juni -1958, no. 94 op raadsbesluit d.d. 4 juni 1958, inzake het aangaan van een vaste geldlening groot 23.000,met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te s-Gravenhage 4.Afschrift van het Koninklijk besluit van 16 mei 1958, no. 9 waarbij het gemeentewapen is gewijzigd. Het desbetreffende diploma wordt door de voorzitter getaand; 5. Dankbetuiging van de heer M.L. de Gorter te Vlieland, in verband met zijn benoeming tot gemeente-ontvanger; 6.Verslag van het op 29 en 30 december 1958 te Vlieland plaatsgehad hebbende onderzoek op longtuberculose 7.Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Friesland bij be sluit d.d. 23 juni 1958, no. 8 op raadsbesluit d.d. 3 april 1958, no. 5, inzake verkoop van grong aan de N.V. Terschel- linger Stoombootmaatschappij. Onderzoek geloofsbrieven. Nadat gebleken is dat de raad de beslissing hieromtrent niet aan zich wenst te houden, benoemt de voorzitter de heren W. Bloem, P.A.G, Kuipers, en A.F.M. Rotgans tot leden van de commissie van onderzoek van de geloofsbrieven van nieuw in komende raadsleden. Hierna te 21.15 uur wordt de vergadering geschorst teneinde de commissie gelegenheid tot onderzoek te geven. Te 21.25 uur heft de voorzitter de schorsing op. De heer A.F.M. Rotgan s treedt op als rapporteur en deelt mede, dat het onderzoek van de geloofsbrieven van mevrouw A.M. List-Schaaf en de heren W. Brandsma, D.G. Bruin, P. Doek- sen, J. Glas en J. Linzel geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van opmerkingen. Met betrekking tot de heer J.J. Grotjohan wordt gezegd, dat deze eerst op 10 oktober a.s. twaalf maanden zijn werkelijke woonplaats binnen deze gemeente zal hebben gehad. Hierna wordt door de raad beslist en wordt z.h.s. tot toe lating van eerdergenoemde personen besloten, met uitzondering van de heer J.J. Grotjohan om reden bovenvermeld.

Raadsnotulen | 1958 | | pagina 1