RAADSVERGADERING (spoedvergadering) gehouden op 7 october 1957, des namiddags 8 uur ten gemeentehuize. AANWEZIG: de heren A. Anker, burgemeester-secretaris W. Brandsma en P.A. Kroon Jwzn.wethouders zomede de leden D.G. Bruin, P. de Jo#g, P.A.G. Kuipers en W. Bloem. AFWEZIG: de heer A.F.M. Rotgans wegens vakantie. De voorzitter opent te 20.00 uur precies deze spoedeisende vergadering. De kansen van de bouw van een nieuwe openbare lagere school annex gymnastieklokaal staan momenteel beter dan enige tijd geleden, aldus s raads voorzitter. Spreker wijst echter op de huidige kapitaalsschaarste en dat alvorens met de bouw kan worden begonnen, de financiering met lang geld ver zekerd dient te zijn. Het enige agendapunt was dan ook de aanbieding van een geld lening ad f. 135.000,- van de rijkspostspaarbank. Dê rente zal het eerste halfjaar 7$ bedragen voor een kasgeldlening terwijl dan dese lening zal worden omgezet in een vaste le ning, tegen een rente in overeenstemming met het ministeri ële voorschrift. Vanzelfsprekend kan het bedrag ad f.135000,- niet gelden voor de financiering van de gehele school, doch de voorzitter merkt op, dat Vlieland op de wachtlijst staat. Verder wordt gehoopt dat uit de één dezer dagen aangekondig de lening voor woning- en scholenbouw, het resterende bedrag zal worden verkregen. De voorzitter adviseert de aanbieding te aanvaarden, terwijl wethouder W. Brandsma opmerkt, dat de bouw van de school zeer urgent is. Op een vraag van de heer P.A.G. Kuipers antwoordt de voor zitter, dat omtrent de aanbesteding later in de raad zal worden besloten. Met algemene stemmen wordt vervolgens besloten op de gedane aanbieding in te gaan en met de Rijkspostspaarbank een over eenkomst van kasgeldlening aan te gaan tot een bedrag ad f. 135.000,rentende 7$ gedurende het eerste halfjaar en dan om te zetten in een vaste lening, onder bepaling dat de vaste lening wederom in de raad zal worden behandeld. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze spoedeisende vergadering te 20.05 uur precies Aldus vastgesteld en goedgekeurd door de raad der gemeente Vlieland In zijn open bare vergadering van s? voorzitter wethouder.

Raadsnotulen | 1957 | | pagina 1