Begrotingswijzigingen. Z.h.s. en discussie wordtsibesloten de begroting alge mene dienst 1957 dusdanig te wijzigen dat alle uitgaven, voortvloeiende uit de»e in de vergadering genomen be sluiten worden verwerkt, zomede een bedrag daarop uit te trekken voor aankoop van de Kunstkring (raads besluit dd. 27 mei 1957) iK Rondvraag.. Alvorens met de eigenlijke rondvraag te beginnen zegt de voorzitter, dat naar zijn mening alles wat aan was bakken, emz. in de ambtswoning van de gemeentegenees heer aanwezig, eigendom van de gemeente moet worden. Thans weet men niet meer hoe het precies zit met ver schillende dingen. Voor veschillende aankopen in dit verband is circa f.1400,nodig. Er zijn straks nog wasbakken e.d. in de Kunstkring ovêr..Z.h.s. kunnen de aanwezigen zich verenigen met een post op de begroting voor opgemeld doel. Verd-er-ira—he Verder is binnengekomen een schrijfen van de heer S. van Engelsdorp-Gastelaars betreffende het instellen van een strandwacht. De heer T,'. Brands ma (wethouder) vindt dat dit. Laatste schrijven slechts een suggestie inhoudt en ziet liever dat dit punt in besloten zitting wordt be handeld. De heer A.F.M. Rotgans onderstreept dat uit de bevolking zelf een voorstel naar voren is gekomen en juic dit toe. Laatstgenoemde spreker roert verder het aanwe zige prikkeldraad aan bij sommige woningen in "Duinkers oord". De voorzitter geeft ook de voorkeur aan beplanting of eventueel glad draad. De heer W. Brandsma merkt op dat in het contract tussen Staatsbosbeheer en de heer Duinker staat dat afrastering met prikkeldraad is verbode De heer A.F.M. Rotgans vraagt wie de verantwoordelijkheid heeft wanneer er iets gebeurt bij 't zwemmen in zee. Het gaat z.i. niet om de persoon maar de gemeente moet verantwoord zijn. De voorzitter zegt dat voor het instel len van een strandwacht ook d'ekking smiddel en aanwezig moeten zijn. Verder informeert de heer A.F.M. Rotgans naar de financiële afwikkeling van wijlen gemeentegenees heer A. Hodes. De voorzitter deelt mede dat hij terzake heeft gesproken met de directie Ziekenfondsen, die met een voorstel 'zal komen. Spreker heeft de indruk dat van deze actie wel iets zal terechtkomen. Voor de heer A.F.M. Rotgans blijft deze zaak onbegrijpelijk, de in gestelde commissie is ook nimmer bij elkaar gekomen. De heer D.G. Bruin vraagt wanneer er een definitieve va- kature ontstaat van gemeente-ontvanger, welk college hier dan in voorziet. De voorzitter antwoord "de raad" doch merkt op dat de raad terzake "reeds is geplast en een toezegging t.a.v. de heer M.L. de Gorter heeft gedaan. De' heer P.A.G. Kuipers wijst erop dat er nog stenen lig gen op het gemeenteterrein, die in eigendom toebehoren aan de heer S. Hofstra. De voorzitter zegt dat het ter rein aan de strandvonder is verhuurd, zodat deze daar over de beschikking heeft. - op een desbetreffende vraag

Raadsnotulen | 1957 | | pagina 6