VERGEDERING VAN DE GEMEENTERAAD op donderdag 6 juni 1957, des namiddags 8 uur ten gemeentehuize. Aanwezig: de heren A. Anker, burgemeester-secretaris, W. Brandsma en P.A. Kroon Jwzn. wethouders, alsmede de leden W. Bloem, D.G. Bruin, P. de Jong, P.A.G. Kuipers en A.F.M. Rotgans. Afwezig: Niemand. De voorzitter opent te 20.03 uur de vergadering en spreekt een woord van .welkom tot de leden en eveneens tot enkele nieuwe gezichten op de publieke tribune. Excuses worden aangeboden voor de late ter inzage leg ging van de desbetreffende stukken. Notulen Aan de orde worden gesteld de notulen van de openbare vergadering dd. 18 april jl. De heer W. Brandsma, wet houder, wijst op een onjuistheid daarin, daar betrok kene zich ten volle kon verenigen met het besluit van de raad tot aanhouden van het voorstel en tot het inwin nen van nadere inlichtingen betreffende het verzoek van de heer D. Bruin Jr. om verlaging van het tarief der belastingen op toneelvettoningen en andere vermakelijk heden. De genoemde notulen worden - na het aanbrengen van deze wijziging - z.h.s. goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken en mededelingen. 1. Jaarverslag van de Stichting Borgstellingsfonds voor Friesland te Leeuwarden over het jaar 1956. 2. Mededeling van geen bezwaar van heren Gedeputeerde Staten van Friesland te Leeuwarden blijkens schrijven dd. 23 april 1957, 2e afdeling, no., 5, tegen het ingezonden besluit van de raad dd. 7 januari 1957 tot vaststelling van een verordening inzake tegemoetko ming in studiekosten. 3. Jaarverslag van de Provinciale Friese Schoonheidscom missie te Leeuwarden over het jaar 1956. 4. Jaarverslag over het jaar 1956 van het Verbond voor Veilig Verkeer, district Friesland te Leeuwarden. Alle bovengenoemde stukken worden z.h.s. voor kennisge ving aangenomen. Verder is nog binnen gekomen een schrijven van de Minis ter van Financien te s-Gravenhage dd. 3 mei 1957, afd. directe belastingen, no. 144, houdende een afwijzing van het verzoek van burgemeester en wethouders om de huisvestingstoelage voor de heffing van de inkomstenbe lasting buiten aanmerking te laten. Opgemerkt wordt, dat de toelage die de gemeente verstrekt voor het volgen van onderwijs aan de vaste wal, geldt voor de huisvesting en niet voor de studie. De inhoud van dit schrijven kan van zelfsprekend niet geheel bevredigend worden genoemd. - Inmiddels -

Raadsnotulen | 1957 | | pagina 1