vö t. rid d/ VI el. e s- VII iet no, ng n- at 1 de VIII Jaarwedde wethouders. In het schrijven d.d. 26 november 1956, 2e afdeling no. 12 vragen gedeputeerde staten van Friesland het oor deel van de gemeenteraden inzake een eventuele verhoging van de bezoldiging der wethouders. In een voorstel aan de raad d.d. 20 hh december 1956 zegt de burgemeester o.m. dat een verhoging van de wedde in verband met het gestegen loonpeil hem gerechtvaardigd lijkt en stelt voor gedepu teerde staten te verzoeken bedoelde wedden te verhogen tot een bedrag van f. 400.a f.450»De voorzitter legt er de nadruk op dat dit een voorstel van hemzelf is.De heer A.F.M.Rotgans zegt dat hij dit.punt hiet ten volle kan be zien, doch vraagt zich afof een verhoging moet gelden voor beide wethouders. De voorzitter merkt op dat gedeputeerde staten de wedde bepalen en geen onderscheid wordt gemaakt voor een eerste en tweede wethouder. De heer A.F.M.Rotgans doet een voorstel om de bezoldiging te bepalen op f.500. per jaar. Dit voorstel wordt met algemene stemmen aangenomen en zal dit bedrag aan gedeputeerde staten 'worden doorgege ven Verkoop grond aan de fa. S. Berends te Harlingen en aan de HEER J. M. de Boer te Vlieland. Verwezen wordt terzake naar het voorstel van burgemester en wethouders d.d. 20 december 11956, waarnaar wordt ver wezen. De heer P.O. Bruin merkt op dat er nog twee gegadigden zijn die hij bij de stukken niet heeft aangetroffen. De heer ff. Bloem zegt dat bedoelde grond bouwterrein is, dat nu als industrie terrein wordt bestemd. De voorzitter heeft dit ook besproken met de ontwerper van het uitbreidingsplan, die-het industrieterrein gecentraliseerd wil houden. De heer A.F.M. Rotgans oordeelt een opslagplaats van materi alen in het centrum niet goed. De voorzitter wijst erop dat in de toekomst nog veel krassere maatregelen moeten worden genomen. De heer P.A.G.Kuipers wil de afrastering meteen maar vast gelegd zien. Overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders eerder genoemd wordt z.h.s. besloten als volgt a. aan de heer Joh.M. de Boer te verkopen een stukje grond gelegen naast het bij de heer C.Kooij in gebruik zijnde gedeelte, ter breedte van 6 7 meter en ter diepte van 8 a 10 meter; b. aan de fa. S. Berends te Harlingen te verkopen het res tant der percelen, die thans bij de heer A.v.d.Vlies en C. Molenaar in gebruik zijn;. en zilks onder de volgende voorwaarden: 1. de prijs te bepalen op f.2.50 per m2. 2. de overdrachtskosten komen ten laste van de koper 5. doorverkoop alleen toegestaan met goedkeuring van de ge/ meente. 4. de grond alleen te gebruiken als industrieterrein. 5. de afscheiding aan de wegzijde moet zijn van steen,be houdens een opening voor het inrijden. 6. afscheiding aan de oostzijde (zijde Prins) geheel van steen. Verzoek van V.V.V. om een gemeentelijke garantie i.v.m. ffaddenconferentie. V.V.V. "Vlielands Belang" vraagt i.v.m. de kosten, verbon den aan de organisatie van de Waddenconferentie een gemeen telijke garantie van f. 900. j; LJ i. J r j a C

Raadsnotulen | 1957 | | pagina 3