met dien verstande .dat de salarisverhoging van 6 i» met in gang van 1 juli 1956 aan het betrokken personeel zal worden toegekend en dat zulks zal plaats hebben bij wijze van voorschot van esn uitkering ineens over het tijdvak van 1 juli 1956 tot 1 januari 1957. Gelijktijdig wordt besloten de definitief te treffen rege ling voor het rijkspersoneel van overeenkomstige toepas sing te verklaren op het gemeente-personeel, zulks met ingang van 1 juli 1956. Voorstel tot vaststelling van data waarop leerlingen tot de kleuterschool kunnen worden toegelaten. Met verwijzing naar het desbetreffende vourstel van burge meester en wethouders d.d. 23 oktober 195 6 wordt conform hieraan z.h.s. en discussie besloten de data voor de alge mene toelating van kleuters tot de openbare kleuterschool in deze gemeente krachtens artikeL 15, 2e lid, van de kleu teronderwijswet te bepalen op 1 januari, 1 april, 1 juli en 1 oktober. Vhorstel tot aankoop van strookjes grond van de heer Hoek- sema. De heer D.G.Bruin vraagt zich terzake af wat de afrastering de gemeente zal gaan kosten en waarop de voorzitter ant woordt "niet veel". Z.h.s.en verdere woordvoering wordt behoudens goedkeuring van gedeputeerde staten van Friesland te Leeuwarden beslo ten ten behoeve van de doortrekking van het trottoir aan de dB Dorpsstraat aan te kopen van de h er E.Th.Hoekeema te Terschelling, het gedeelte van het perceel sectie A nr.970 groot pl. min. 22 m^ of zoveel als bij kadastrale meting zal blijken, een en ander zoals op aangehecht ka-.rtje in rood is aangegeven, voor de totaalprijs van F. 1,onder de volgende voorwaarden: a. aan de zijde van de Dorpsstraat wordt op kosten der ge meente een erfafscheiding aangebracht; b. de kosten op deze aankoop vallende komen voor rekening .van de gemeente Vlieland. Administratieve a^uibieding gemeente rekening 1953 en rekening woningbedrijf over 1953 Krabhtens artikel 256 der gemeentewet wordt de do^r de ge meente-ontvanger opgemaakte rekening aan de raad overgelegd, terwijl deze rekening tegelijk op de secretarie voor een ie der ter lezing wordt nedergelegd. Eerst nadat deze ter mijn is verstreken, kan de rekening door de ndfd vo. rlopig worden vastgesteld. Deze rekening wordt aangeboden, alsmede die van het woningbedrijf over genoemd jar. Algemeen besluit kasgeldleningen over 1957 Overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders d.d.15 november 1956 wordt z.h.s. en discussie besloten aan burgemeester en wethouders'machtiging te verlenen om zo nodig voor het dienstjaar 1957 ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld een tijdelijke geldlening aan te gaan tot een zodanig bedrag als mocht blijken nodig te zijn, evenwel tot geen hoger bedrag dan één honderd duizend gulden, zulks onder bepaling dat de te betalen rente ten hoogste 1 bo ven het promessedisconto van de Nederlandse Bank mag uitgaan en niet hoger zal zijn dan het door de regering eventueel te bepalen tarief, vermeerderd met de gebruikelijke kassiers provisie van ten hoogste 1/S overeenkomstig het tarief, vastgesteld door de ministers van binnenlandse zaken en van financiën.

Raadsnotulen | 1956 | | pagina 3