VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op dbinedag 20 november des namiddags 8.00 uur. Aanwezig: de heren A.Anker, burgemeester-secretaris, W. Brandsma en P.A.Kroon JWzn. wethouders, alsmede de leden W.Bloem, D.G.Bruin, P. de Jong, P.A.G. Kuipers en A.P.M.Rotgans Afwezig: Geen» De voorzitter opent te 6.00 uur precies de ver gadering en heet de aanwezigen welkom. Hierna houdt deze de volgende toesprspraak: H Mijne hren, Sinds onze vorige vergadering ie er heel wat ge beurd in de wereld. Geweld van wapenen in Hongarije en in het midden oosten. Het stemt tot grote dankbaarheid dat onze Vlielands* bevolking door het bijeen brengen van bijna F. 1050,-- zijn deelneming kon tonen in de nood van de door het brute geweld vertrapte Hongaren. Een droevig gebreuren voor 00ze gemeente en onze plaatselijke gemeenschap vond plaats op 14 oktober jl. Het overlijden van Dr. Hodes. Wij verliezen in hem een deskundig en geacht mede werker. Bij de begrafenis te Westerveld mocht ik ook namens de gemeente hiervan gewagen,* Vaststelling notulen vergadering 20 september 1956 Aan de orde worden gesteld de notulen van de jpenbare ver gadering van de raad dd. 20 september 1956. Deze worden z.h. s. en discussie, onder dankzegging aan de samensteller, on veranderd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken en mededelingen 1. Schrijven van de Stichting Friesland vour Maatschappelijk Werk d.d. 17 oktober 1956 inzake statutenwijziging. 2. Brief van het Centraal Bureau vour Verificatie en Finan ciële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten inzake kasopneming en controle boeken gemeente-ontvanger woningbedrijf en dienst voor sociale zorg, betreffende het derde kwartaal 195 6 °3. Jaarverslag 1955 der N.V.Bouwkas Nederlandse Gemeenten. 4. Zesde wijziging gemeente-begroting dienstjaar 1956. 5. Tiende wijziging gewone- en kapitaaldienst begroting dienstjaar 1955 en wijziging no. 10 a der germ entebegro ting dienstjaar 1955. 6. Schrijven van de B- kring Franeker der B.B. inzake reke ning 1955 en de begroting 1957. ♦7. Biief van de germ ente Franeker betreffende het verslag van de schoolartsendienst 3e kwartaal 1956. 6. Schrijven van Mr. P.G.Berghuis, advocaat en procureur te Groningen betreffende toewijzing van een stukje grond aan de her J.A.F. Bol te Groningen. Z.'h.e.' en discussie worden de stukken onder 1 tm. 7 voor kennisgeving aangenomen. De heer D.G.Bruin vraagt een toelichtingta.v. het stuk- bedoeld onder 8. De voorzitter herinnert eraan dat de he_r J.A.F.Bol onlangs door de raad in zijn beroep niet ontvankelijk werd verklaard

Raadsnotulen | 1956 | | pagina 1