VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Donder dag 1 december 19 55- des na middags 2 uur. Aanwezig: S. Israels, wnd. burgemeester-secretaris, wet houders W. Brandsma en P.A. Kroon Jwzn.als mede de leden W. Bloem, D.G. Bruin, P. de Jong, P.A.G. Kuipers en A.P.M. Rotgans. Afwezig: Niemand. Het betreft hier de openbare vergadering van de raad i.v.m. de installatie van de nieuwe burgemeester. De wnd. voorzitter heet de aanwezigen hartelijk wel kom. Het is spreker niet mogelijk alle vanmiddag aanwe zige gasten met hame te noemen, doch deze wil een uit zondering maken t.a.v. de vertegenwoordiger van de Com missaris der Koniggin in de provincie Friesland, de heer Mr. Hartuhg, chef van het kabinet van genoemde autoriteit. s Raads wnd. voorzitter zegt, dat het Vlieland niet spijt thans bij Friesland te zijn ingedeeld. Tevens biedt spre ker zijn excuus aan voor het feit dat de installatie niet in het raadhuis kan plaatshebben wegens gebrek aan ruimte en dat daarom op een ander gemeente-gebouw, t.w. de kleuterschool het oog ie gevallen. Te 14.25 uur opent de wnd. voorzitter deze buitenge wone vergadering. Vervolgens brengen Wethouder Kroon en het raadslid W. Bloem, de nieuwe burgemeester en zijn echtgenote bin nen, terwijl de aanwezigen staande hen op wachten. Vervolgens leest de wnd. voorzitter het k.b. voor waarbij de heer A. Anker is benoemd tot burgemeester van Vlieland met ingang van heden. Daarna wordt door de wnd. voorzitter de navolgende in stallatie-rede uitgesproken; Burg. Anker. Het is mij persoonlijk een voorrecht, dat ik U bij Uw komst in Vlieland, namens de gemeenteraad,al zo ook namens de gehele bevolking, een hartelijk en wel gemeend welkom mag toeroepem. ^e hebt ons, natuurlijk buiten Uw schuld, wel heel lange tijd in spanning gehouden. »an midden juli tot eind november hebben we tijd gehad voor bespiegelingen en beschouwingen aan wie de eer te beurt zou vallen om met de leiding van het bestuur der gemeente, belast te worden. We weten het nu en met sneltreinvaart, er viel wellicht nu tijd in te halen, zijt ge naar hier gekomen enheb ik goed geluisterd, dan is men op Vlie land wel tevreden. _We zijn dan nu vandaag hier samen gekomen om U in Uw nieuwe ambt te bevestigen d.w.z. Uw eerste ambtelijke dag van nabij mee te maken. Deze dag zal een dag van his- toriiche betekenis worden. De gemeenteraad is voor die ge legenheid in een buitengewone zitting bijeen gekomen om met U kennis te maken en om U in de nieuwe functie te begroeten.

Raadsnotulen | 1955 | | pagina 1