VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op donder dag 3 november 1955 des na middags 8 uur Ia k. s. 11207 1 Aanwezig: S. Israels, wnd. burgemeester. W. Brandsma en P.A. Kroon Jzn., wethouders alsmede de leden: W.Bloem, D.Bruin, P.de Jong, P.A.G. Kuipers en A.P.M. Rotgans. Afwezig: niemand. De voorzitter opent te 20.03 uur precies de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Alsvorens de prozaïsche notulen aan de orde te stellen, richt de voorzitter het woord tot de heer A.P.M. Rotgans, die zeer onlangs zijn vrijgezellentijd vaarwel heeft gezegd en spreekt de hartelijke gelukwensen uit namens de raad. Notulen. De notulen van de openbare vergadering van de raad ge houden op 16 september 1955, worden z.h.s. onveranderd vastgesteld en goedgekeurd. T.a.v. de notulen van de openbare vergadering van de raad, gehouden op 2 juli 1955 bestaan bezwaren. De heer P. de Jong kan zich niet verenigen met de woorden besluit tot aankoop van het Tromphuis z.h.s", terwijl meerdere leden hem bijvallen. De heer P.A.G. Kuipers zegt nog, dat wan neer deze nibtulen worden getekend, de aankoop vaststaat. Daar de gemoederen omtrent dit punt nog niet tot rust zijn gekomen, stelt de voorzitter voor, de notulen in kwestie straks in geheime zitting te zullen behandelen, waarmee z.h.s. akkoord wordt gegaan. Ingekomen stukken. a. een besluit van de Minister van Sociale ^aken en Volke gezondheid d.d. 5/10/1955 no.5660, waarbij de verordening tot regeling van de kindertoelagen van ambteharen in dienst dezer gemeente, wordt erkend als een bijzondere regeling in de zin van art,5 der Kinderbijalagwetj b. de door de Gedeputeerde Staten goedgekeurde besluiten tot begrotingswijziging (5e wijziging 1952) en 3e wijzi ging 1955, betreffende aankoop van een omvotmer; c. een besluit van de Minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid d.d. 24/10/1955 no. 12053, tot het toekennen van een extra-bijdrage ad f. 600.- uit 's rijks kas in de kosten van voorziening in de behoefte aan verpleeghulp over 1954; d. jaarverslagen over 1954 van Beatrixoord te Appelscha, de Provinciale Friese Schoonheidscommissie en de Bouwkas der Nederlandse gemeenten, e. een schrijven van het Nederlansde Gesprekcentrum om als donateur tot die organisatie te willen toetreden; f. een aanvrage van het Alg. Prot. Ziekenhuis te Harlingen om toekenning van een subsidie over 1955 ad f. 186. g. een adres van de Ned. Ver. Nazorg B.O. een van het Prot. Ghr. Nazorg Verbond om toekenning van een subsidie ad f.0.10 -per inwoner-

Raadsnotulen | 1955 | | pagina 1