VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Vrijdagdag september 19 55. des na middags 8 uur Aanwezig: S.Isra'éls, wnd. Burgemeester-secretaris, Wethouder W.Bransma, alsmede de leden W.Bloem, D.G.Bruin, P.de Jong en A.F.M. Rotgans. Afwezig: de wethouder P.A.Kroon Jwzn. en het lid P.A.G.Kuipers, beide met kennisgeving. Alvorens te beginnen gevoelt de voorzitter behoef te een korte verklaring af te leggen. Deze brengt al lereerst dank aan de heer Commissaris der Koningin voor zijn benoeming als wnd. Burgemeester van het mooie Vlie land, die hij als een onderscheiding beschouwt. Op toe- risthch gebied heeft Vlieland een naam, aldus spreker. Voor de raadsleden zal woordvoerder een onbekende zijn Hoogstens he ft men zijn naam wel eens in de pers ge lezen. Betrokkene is 35 jaren secretaris der gemeente Smallingerland geweest en zegt dus geen vreemde in het gemeentewerk te zijn. Spreker is niet naar Vlieland ge komen met een vast programma, doch wel met een opgave van werken. Dank zij de activiteit van de energieke Burgemeester van den Bent staan een aantal grote projec ten op stapel t.w. de bouw van een nieuwe school, een nieuwe veerdam en een bejaardencentrum annex Groene Kruisgebouw. De voorzitter is van plan deze projecten n naar vermogen te helpen verwezelijken en voorts doen, wat zijn hand kan vinden om in het belang van Vlieland te doen en dit alles volstrekt onpersoonlijk en neutraal. Spreker besluit zijn openingswoord met de hoop uit te spreken voor een vruchtbare vergadering in het belang van Vlieland. Wethouder W.Brandsma dankt de Voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en zegt in zijn wederwoord o.m. dat hij als wethouder reeds aangenaam en vruchtbaar con tact met de Voorzitter heeft gehad en dat laatsgenoem- de reeds vele malen blijk heeft gegeven een uiterst be kwaam persoon te zijn. Hierna opent de Voorzitter de vergadering te 8.10 uur en zegt deze spoedeisende vergadering te hebben moeten beleggen om een hogeresubjectieve uitkering te verkrijgen uit het Gemeentefonds. n. s. 11207 1 Notulen. Allereerst komen aan de orde de notulen van de bui tengewone vergadering van de gemeenteraad, gehouden op dinsdag 30 augustus 1955. Deze worden onveranderd vast gesteld en goedgekeurd. T.a.v. de notulen van de vergadering van de gemeente raad, gehouden op zaterdag 2 juli 1955 wordt door de heer P.de Jong opgemerkt, dat het onderwerp "Tromphuis" niet helemaal juist daarin is verwerkt. Het betreft hier na melijk de kwestie of tot aankoop ware besloten ja, dan neen, daar nog eerst naar de geldswaarde van dit object

Raadsnotulen | 1955 | | pagina 1