VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Vrij dag 18 Maart 19 55 des na middags 8 uur Aanwezig: J.v.d. Bent, "burgemeester-secretaris, de wet houders W.Brandsina en P.A.Kroon JWzn.alsmede de leden W.Bloem, D.G.Bruin, P. de Jong en A. P.M.Rotgans. Afwezig; Met kennisgeving het lid de heer P.Doeksen we gens niet verblijven op het eiland. Opening en notulen. De Voorzitter opent te 20.02 uur deze vergadering. Heet de aanwezigen welkom en stelt voor terstond met de agenda te beginnen. De notulen van de raadsvergaderingen, gehouden op 11 Januari 1955 en 25 Februari 1955 worden ongewijzigd goed gekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Gedeputaerde Staten van Friesland bij hun besluit d.d. 7 Maart 1955, no. 195, op het raads besluit van 25 Februari 1955, houdende het aangaan van een onderhandse geldlening met de Spaarbank voor de Stad Amsterdam tot een bedrag van F.80.000.-. b. Schrijven van de heer D.Bruin Jr. te Vlieland d.d. 27 Februari 1955 inzake reactie op het raadsbesluit van 25 "^ebruari 1955, waarbij werd besloten hem geen ver laging van de belasting op vermakalijkheden t&e ver lenen- Betrokkene deelt thans mede, dat opgemeld be sluit neeft doen besluiten om vanaf 1 October a»s. ge durende de wèntexr geen filmen meer te vertonen.' Dit schrijven wordt conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders v.k.a. c. Schrijven van de Koninklijke Toeristenbond A.N.W.B. te 's- Gravenhage inzake dè overname door de gemeente van een terrein van Staatsbosbeheer, met de bedoeling hier aan de bestemming te geven voor de bouw van een aantal zomerwoningen. Dit schrijven wordt conform het voorstel van B. en W. v.k.a. d. Schrijven van de Stichting Jeugdkampen te Amsterdam (C.) d.d. 8 Maart 1955, houdende bezwaren tegen het bestemmen van een gedeelte van het kampeerterrein tot zomerhuis jesterrein. De Voorzitter deelt ter toelichting mede, dat een advertentie is geplaatst inzake de bedoelde wijziging van het uitbreidingsplan in onderdeleen (Klaas Pouwes).Daarna zal eerst een raadsbesluit moeten worden genomen, hetwelk nog dient te worden goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten Van Friesland. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming en discussie besloten dit schrijven voorlopig voor kennisgeving aan te nemen.

Raadsnotulen | 1955 | | pagina 1