VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Dinsdag dag 11 Januari 19 55 des na middags uur Aanwezig: J.van den Bent, "burgemeester-secretaris, de wet houders W.Brandsma en P.A.Kroon JWzn., alsmede de leden D.G.Bruin,W.Bloem,P.Doeksen,P.de Jong A.P.M.Rotgans. Afwezig: Niemand. II i. 11207 1 OPENING. De Voorzitter opent te 20.00 uur precies deze spoedvergade- ring, uitgeschreven voor kapitaalsinvesteringen t.b.v. de Dorpsstraat (Oostzijde). VERBETERING DORPSSTRAAT. De Voorzitter deelt mede, dat het niet meevalt om vlot ste nen naar het eiland te krijgen, wegens lange leveringstermij nen. De Fa.I.C.Kooijman en Zn. te Harlingen heeft nog klin kers voorradig op het eiland, terwijl genoemde firma in de ze tijd wel werk wil hebben, aldus de Voorzitter De ge meente heeft in verband met deze omstandigheden een onder handse aanvrage gedaan bij genoemde firma en welke alsvolgt heeft ingeschreven: A. Gedeelte coupure oostzijde - 215 m. levering en verwerken van klinkerkeien P. 7420.- Uitvoeren klinkerbestratingen F. 1600.- Klinkerbestr.opnemen en afvoeren F. 910.- Totaal F. 9930.- B. Gedeelte 205 - 345 m. Levering en verwerken van vlamovis F. 5700.- Klinkerbestr.opnemen, opslaan en opnieuw F. 1400.- verwerken Klinkerbestrating opnemen en afvoeren F. 770.- F. 7870.- De Voorzitter deelt voorts nog mede, dat de heer de Jong, opzichter Waterstaat alhier, het bestek heeft gemaakt en dat v lgens laatstgenoemde de door de firma Kooijman genoemde prijzen laag zijn te noemen. Het raadslid djs Jong vindt de gang van zaken niet juist door voor een fait ac compli gesteld te worden. De heer Bruin is niet vóór onderhandse aanbesteding. Er zijn meerdere aannemers .Als de firma Kooijman toch de laagste inschrijver zal worden, kan evengoed ean openbare aanbesteding plaatshebben. Vol gens de Voorzitter moeten de andere aannemers toch voor een hoger bedrag inschrijven en waarom dan toch een openbare aanbesteding houden. De heer Rotgans had de prijsopgave aan me rdere aannemers willen vragen. De heer Bloem merkt opsqo dat nu de prijs is gehoord, niet meer kan worden in geschreven. De Voorzitter zegt, dat het zwaartepunt ligt in de levering van de stenen De Fa. Kooijman kan volgens spreker alleen vóór 1 April en daarna niet meer, i.v.m. het dan verschijnende nieuwe bestek voor de onderhoudswerken aan de dijken. V

Raadsnotulen | 1955 | | pagina 1