VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Donder dag 22 April 1954 des namiddags 8o00 uur Aanwezig: J. van den Bentburgemeester-secretaris, W. Brand- sma en P.A. Kroon, wethouders en de leden W. Bloem, D.G. Bruin, P. Doeksen, P. de Jong en P.J.de Nijs. Opening en_Notulen De VOORZITTER opent te 20.00 uur precies de verga- L dering en heet de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen van de vergadering van 25 Maart 1954 worden ongewijzigd vastgesteld en goedgekeurd. Ingekomen stukkenj a.het bij besluit van Gedeputeerde Staten van Friesland van 5 April 1954, 3e afdeling, nr. 112, goedgekeurde Raadsbesluit van 25 Maart 1954, nr. II, punt 5, tot het verlenen van een garantie door de gemeente Vlieland t.b.vi de Stichting Jeugdkampen voor de betaling van rente en aflossing van een door deze stichting aan te gane geld lening tot een bedrag van f. 21000,=, tegen een rente vani ten hoogste 3-| per jaar, en wel onder de voorwaarden vervat in het schrijven van Gedeputeerde Staten van Fries' land van 1 Maart 1954, 3e afdeling nr.136 Dit stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. b.een schrijven van de heren J. Hek en K.G. Houter, d.d. 3 April 1954,betreffende een herhaald verzoek, hen als nog de grond gelegen achter hun woning te verkopen met het doel om te worden gebruikt als opslagterrein van em ballage hetzij in de open lucht hetzij t.z0.t. in een op slagruimte. De heer Bruin is van mening,dat wanneer inderdaad deze grond voor dit doel gebruikt zal worden, er geen bezwaar bestaat om tot verkoop over te gaan. De heer Doeksen info/rmeert wat in feite moet worden verstaan onder industrie-terrein, volgens spreker toch j; zeker niet alleen het opslaan van goederen. Hierop ant- woordt wethouder Kroon dat ook het terrein van de heer de Bock geen fraai aanzien geeft. Algemeen is men het er over eens dat de ligging van het industrieterrein onge lukkig gekozen is. De VOORZITTER zegt dat Hek t.z.t. wil bouwen en stelt voor tot verkoop over te gaan, echter met de bepalingen dat binnen de daarvoor gestelde termijn de grond bebouwd moet zijn en tussen de terreinen een pad van 4 m zal wor den gelaten. Met meerderheid van stemmen werd aldus be sloten. c.een schrijven van het Architectenbureau Oom en Kuiper d.d. 5 April 1954, houdende een voorstel voor de bebou wing aan de Westzijde van het dorp, waarin o.a. een even tueel nieuw te bouwen school met gymnastieklokaal is ge projecteerd. De Raad is algemeen van oordeel dat de aan gewezen plaats de meest juiste is, zodat verder geen op- of aanmerkingen volgen en het voorstel voor kennisgeving wordt aangenomen. 2.

Raadsnotulen | 1954 | | pagina 1