VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Donder dag 25 Maart 19 54 des namiddags 8 uur Aanwezigs de heren J.van den Bent, burgemeester-secre tarie, W.Brandsma en P.A.Kroon JWzn.wethou ders, alsmede de leden W.Bloem, D.G.Bruin, P.Doeksen, P. de Jong en P.J. de Nijs. Opening en notulen» De Voorzitter opent te 20.00 uur precies de vergadering. Heet vervolgens de aanwezige heren welkom en stelt voor terstond met de agenda te beginnen. De notulen van de openbare vergadering van de Raad,ge houden op 28 Januari 1-954 ten raadhuize, worden ongewij zigd vastgesteld en goedgekeurd. Ingekomen stukken. 1. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Friesland te Leeuwarden bij hun besluit d.d. 15 Februari 1954» no. 121, op het raadsbesluit d.d. 28 Januari 1954» houdende de 6e wijziging van de begroting algemene dienst dienstjaar 1953 i.v.m. de aanschaf van een hetelucht- kachel voor de secretarie tevens raadszaal. Dit stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Idem bij hun besluit van 1 Maart 1954, no. 32, op het raadsbesluit d.d,. 28 Januari 1954 inzake de verkoop van grond aan de heren A.Boon en C. Bruin, beide te Vlieland. Dit stuk wordt eveneens v.k.a. 3. Schrijven van de heer S. de Vries te Vlieland d.d. 29 Januari 1954, betreffende mededeling van overplaatsing naar Appingedam en naar aanleiding daarvan verzoek om ontslag als ambtenaar bouw-en woningtoezicht en als opzichter gemeente- werken. Het ontslag is reeds eer vol verleend met ingang van 1 Maart 1954 door Burge meester en Wethouders.. V.k.a. 4. Schrijven van de Bond voor Mobilisatie-Invaliden en voor Hunne Nabestaanden en Stichting "De Nederlandse Soldaat te Drachten,ongedateerd en houdende een sub sidie-aanvrage. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, waartoe z.h.s. en discussie wordt besloten. 5. Brief van heren Gedeputeerde Staten van Friesland te Leeuwarden d.d. 1 Maart 1954» 3e afdeling, no. 136, met mededeling dat in principe geen bezwaar bestaat tegen het verlenen van een garantie door de gemeente t.b.v. de Stichting Jeugdkampen voor de betaling van rente en aflossing van een door deze stichting aan te gane geldlening tot een bedrag van F. 21000.- tegen en rente van ten hoogste 3 1/2 per Jaar, welke lening zal dienen om te financieren de uitbreiding en ver betering van de inrichting van een kampeerterrein,met inbegrip van de bouw van een woning voor de beheerder. Teneinde het risico voor de gemeente zoveel mogelijk te beperken, komt het Ged. St. gewenst voor, dat in het raadsbesluit d.d. 28 Januari 1954 alsnog verschillende bepalingen worden opgenomen.

Raadsnotulen | 1954 | | pagina 1