VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op D®nderdag 28 Januari 19 54 des na middags 8uur Aanwezig: de heren J.van den Bent, burgemeester-secre taris, W.Brandsma en P.A.Kroon JWzn. wethou- ders, alsmede de leden W.Bloem, D.G.Bruin,P. Doeksen en P. de Jong. Afwezig: de heer P.J. de Nijs met kennisgeving. Opening en notulen. De Voorzitter ©pent te 20.00 uur precies de vergadering en zegt dat deze vergadering speciaal is uitgeschreven voor het behandelen van een aantal punten in besloten zit ting, doch dat tevens van de gelegenheid gebruik is ge maakt om in een openbare vergadering een korte agenda af te handelen. De notulen van de vergadering van de Gemeenteraad, ®p 29 December 1953 ten raadhuize gehouden, worden ongewijzigd vastgesteld en goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Goedkeuring door de Gedeputeerde Staten van Friesland bij besluit van 11 Januari 1954, van het raadsbesluit d.d. 29 December 1953, houdende met de N.V.Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's- Gravenhage overeen te komen, dat het crediet in rekening- courant,ing. de overeenkomst met de bank gesloten de 12 Maart 1951,voor het Jaar 1954 wordt vastgesteld op F. 40.000.-. Dit stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Folder over Friesland in het esperanto, uitgegeven door de Prov. Friese Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Dit stuk eveneens voor kennisgeving aangenomen. c. Schrijven van de heer D. Bruin Jr. te Vlieland d.d. 8 Januari 1954 net verzoek om het tarieg vermakelijkheids belasting van 25 niet eerder te laten ingaan dan 1 Juli en te doen be'éindigen op 31 Augustus. Burgemees ter en Wethouders stellen voor hierop afwijzend te be schikken om reden dat belasting verlaging moeilijk is i.v.m. de Rijksuitkeringen. Tevens is met de regelingen van de Winkelsluiting, sluitingsuur van vergunnings - en verlofslocaliteiten uitgegaan van een zomerseizoen van 15 Mei tot 15 "'eptemberaldus laatstgenoemd college De heer D.G.Bruin meent, op dit verzoek niet te reageren, waarmede de andere aanwezige leden zich kunnen verenigen. Van de afwijzende beschikkingzal requestrant in kennis worden gesteld en wel om redenen als genoemd in het des betreffende prae-advies. d. Schrijven van de Rijkswaterstaat Directie Noord Holland te Hoorn d.d. 19 Januari 1954, intake overbrenging in beheer en onderhoud van een gedeelte van de Badweg te Vlieland. De Voorzitter deelt mede, dat dit epistel is binnengekomen na de laatstelijk gehouden vergadering van Burgemeester en Wethouders, zodat dit college niet met een voorstel kon komen. V

Raadsnotulen | 1954 | | pagina 1