<v v\ hei II III VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Dins dag 1 September 19 53 des namiddags 8.00 uur Aanwezig: de heren J.van den Bent, burgemeester-secretaris, W.Bloem,W.Brandsma,D.G.Bruin,P.Doeksen,P.de Jong, P.A.Kroon JWzn. en P.J.de Nijs. Opening. De Voorzitter opent te 20.00 uur precies deze vergade ring, welke wordt gehouden in verband met het bepaalde in artikel 29 der Gemeentewet. Hij spreekt een hartelijk wel kom uit en wel spxeciaal tot de nieuwe aanwezige heren. Spreker dankt de oude raad voor het werk in het belang der gemeenschap Vlieland verricht. En dit geldt wel in het bij zonder voor de heren A.Boon en C.P.Bakker, die niet in de nieuwe raad terugkomen en thans ook niet aanwezig zijn.Wel worden-aldus de Voorzitter - vele gemeentelijke zaken door het college van Burgemeester en Wethouders afgedaan, maar terzake van belangrijke- en wettelijk voorgeschreven pun ten wordt steeds het oordeel c.q. besluit van de Raad ge vraagd. 's Raadsvoorzitter noemt de raad een vertrouwens- college, waarin uitsluitend het algemeen belang en nimmer het persoonlijk belang mag gelden. Het groepsbelang zal ter dege aan het algemeen belang moeten worden getoetst.Mét dit doel voor ogen zal veel kunnen worden gedaan in het belang van ons mooie Vlieland. der leden. TT? Voorzitter vraagt wie van de heren de eed, dan wel de belofte~wIl afleggen. De heren W.Brandsma, D.G.Bruin en P. de Jong leggen een belofte af, de andere de eed volgens de formules neergelegd in artikel 44 der Gemeentewet.Ver volgens wordt door dé leden nog de eed (verklaring en be lofte) van zuivering, voorgeschreven in artikel 4-5 der Ge meentewet afgelegd. De Voorzitter feliciteert de zojuiBt geïnstalleerde raadsleden en houdt daarna nog een korte toespraak. De zittingsperiode zal volgens jongste medede lingen vijfjaren zijn. Verkiezing wethouders»|Hj Overgegaan wordt tot het benoemen van één wethouder aldus de Voorzitter, waarop de heer W.Brandsma vraagt ,voor welke vacature. De Voorzitter antwoordt dat eerst in de vacature "Brandsma M zal worden voorzien. Dit betekent echter niet, dat thans de eerste wethouder zal worden gekoze: De kwestie eerste- of tweede wethouder dient het college van Burgemeester en Wethouders zelf uit te maken. De heren P. de Jong en P.J. de Nijs vormen op verzoek van de voor - zitter het stembureau. Bij schriftelijke stemming verkrijgt de héér W.Brandsma zes stemmen en de heer P.Doeksen één stem, zodat de heer W.Brandsma is gekozen, laatstgenoemde neemt de benoeming aan. Daarna wordt gestemd voor de vacature "Doeksen" en wel eveneens schriftelijk. De heer P.A.Kroon JWzn. krijgt vijf stemmen en de heer P.Doeksen twee stemmen, weshalve de heer P.A.Kroon JWzn. is benoemd. Ook deze accepteert zijn be noeming. N. s. 11207 1

Raadsnotulen | 1953 | | pagina 1