spoedvergadering van de gemeenteraad op Woens dag 20 Augustus 19 52. des na middags 7.35 uur J.van den Bent, burgemeester-secretaris, W. Brandsma en P.Doeksen, wethouders, alsmede de leden C.P.Bakker, A.Boon en P.A.Kroon Jwzn. De leden W.Bloem en P.A.Kroon Szn.,met monde linge kennisgeving. De Voorzitter opent te 7.35 uur precies de ver gadering en heet de aanwezigen welkom.Spreker zegt dat althans gedurende zijn periode voor de eerste maal de raad der gemeente Vlieland in spoedvergadering bijeen is geroepen. Geldlening Nationale Woningbouw 1952 groot F.66000.- De Voorzitter deelt mede, dat heden bij Bur gemeester en Wethouders is ingekomen een schrijven van de N.V.Bank voor Nederlandsche Gemeenten te s- Graven- hage, gedagtekend 19 Augustus 1952. Blijkens dit schrijven is genoemde bankinstelling bereid aan de gemeente Vlieland per 1 September a.s. een geldlening te verstrekken uit het deel van de opbrengst der Nationale Woningebouwleningen 1952, waarvoor geen voorkeur voor een bepaalde gemeente is uitgesproken en wel tot een bedrag van F.66000.- te gen pari koers. Indien U besluit tot het accepteren van genoemde lening, dan dienst uiterlijk 27 Augustus a.s. een gewaarmerkt afschrift van het door heren Gedeputeerde Staten goedgekeurde besluit Uwerzijds, in het bezit van de bank te zijn. Redenen waarom dese spoedvergadering is be legd. Voorts wijst de Voorzitter erop, dat deze aanbieding wel moet worden aanvaard, omdat aanbiedingen voor z.g. lang geld nog schaars zijn,vooral voor kleine gemeenten. De hoofdsom der lening dient te worden be stemd voor nieuwe woningbouw, waartoe aan de Nieuwe- straat nog gelegenheid bestaat. De tijd is echter te beperkt geweest, om nu reeds met plannen te voorschijn te komen. Het is iets bezwaarlijk dat het geld op 1 September 1952 moet worden geaccepteerd. De heer Kroon Jwzn. vraagt naar het rente percentage der lening, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit vier en een kwart ten honderd per jaar zal be dragen over het onafgeloste bedrag der lening. Voor de vaststelling van de huren wordt echter uitgegaan van 4 ten honderd per jaar. De heer Kroon Jwzn. merkt op, dat wanneer niet tot woningbouw wordt overgegaan, men met het geld een weinig in de maag zit. Aan rente kost dit naar zijn mening per jaar een bedrag van rond F.2600.- Hierna volgt enige discussie over het juiste rentebedrag, in verband met de rente welke moet worden betaald voor het opgenomen geld in rekening-courant voor de bouw van de 21 woningen. De Voorzitter zegt toe, aan de N.V.Bank voor Nederlandsche Gemeente te zullen vragen, of de hoofdsom der lening in mindering kan worden gebracht van Aanwezig: Afwezig Opening. 1

Raadsnotulen | 1952 | | pagina 1