VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Maan dag 28 Juli 19 52 des na middags g uur Voorzitter: J.van den Bent, tevens secretaris. Alle raadsleden zijn aanwezig. Opening en notulen: Te 21.02 uur precies opent de Voorzitter de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Deze merkt op, dat de ver gadering speciaal is uitgeschreven voor agendapunt 7, in zake het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ver bouw van het raadhuis. Verder wordt door de Voorzitter bij de aanvang nog de aandacht gevestigd op het schrijven van de heer Inspec teur van de Volksgezondheid te Leeuwarden, betreffende het oprichten van een gebouwtje, dienefende ter afzonde ring of waarneming van personen, die lijden of verdacht worden te lijden aan een besmettelijke ziekte, alsmede voor tijdelijke opneming van andere patiënten. Ter oriëntering worden deze stukken thans ter tafel gebracht. De Voorzitter deelt voorts mede, dat wegens een mutatie in het personeel ter secretarie, de notulen niet tijdig ter inzage zijn gelegd.Deze meent echter, dat de notulen nu wel door een ieder zijn gelezen en vraagt, of thans tot goedkeuring kan worden overgegaan. Daar hieromtrent geen bezwaren bestaan worden de notulen van de openbare vergadering van 26 Juni 1952 z.h.s. onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken: a. Schrijven van heren Gedeputeerde Staten der provincie Friesland d.d. 30 Juni 1952, 3e afdeling, no. 78,hou dende mededeling van geen bedenking tegen het voorne men om ten behoeve van de verbouw van de kleuterschool een bedrag ad F. 3000.- van gemeentewege beschikbaar te stellen Z.h.s. voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van heren Gedeputeerde Staten der provincie Friesland d.d. 14 Juli 1952, houdende goedkeuring op het raadsbesluit d.d. 26 Juni 1952, tot wijziging van de begroting van het Woningbedrijf dienstjaar 1951 (eerste wijziging)r alsmede op het raadsbesluit van dezelfde datum, houdende wijziging van de begroting (algemene dienst) dienstjaar 1951 (tweede wijziging). c. Brief van het Bestuur van de "Kristlik Fryske Folks- bibleteek (K.T.F.B.) te Leeuwarden d.d. 12 Juli 1952, waarin wordt gevraagd om een jaarlijks subsidie van minimum F.25.- Het voorstel van Burgemeester en Wethouders luidt, om op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer P.A.Kroon Szn. zegt, dat het hem gefrappeerd heeft, dat op het stuk de aantekening "stellen IJ voor om afwijzend te beschikken" is gesteld. De brief is in een afwijkende taal gesteld.Alle stukken aan over heidsinstanties dienen in de Nederlandse taal geschre ven te zijn of, indien dit niet het geval is,moet een vertaling erbij worden gevoegd.

Raadsnotulen | 1952 | | pagina 1