\V° VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Maan dag 3 Maart 19 52 des namiddags 8.00 uur Aanwezig: J. van den Bent, Burgemeester-secretaris, P.Doek- sen en W. Brandsma, wethouders en de leden C(.P. Bakker, W. Bloem, A. Boon, P.A. Kroon Szn en P.A. Kroon JWzn. Opening: De Voorzitter opent om 8 uur de vergadering, heet de aan wezigen hartelijk welkom en zegt dat deze vergadering spe ciaal is belegd met het oog op de plannen tot aanleg van waterleiding te Vlieland. Verder deelt de Voorzitter nog mede, dat de notulen van het verhandelde in de vorige ver gadering ter vaststelling zullen worden aangeboden in de eerstkomende vergadering van de Raad. Ingekomen stukken: a. een schrijven van de Minister van Onderwijs, Kunsten en wetenschappen van 20 September 1951, nr. 5172, afd. N.O. III, waarin de Minister mededeelt dat hij goedkeurt dat de tegemoetkoming aan leerlingen die elders zeevaartkundig on derwijs ontvangen, te rekenen van 1 Januari 1951, wordt ver hoogd tot f 300,per persoon per jaar tot een maximum van f 1200,per jaar (4 leerlingen); b. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van 4 Februari 1952, 2e afdeling, nr. 58, waarin zij mede delen dat,te rekenen van 1 Januari 1948 af, een jaarlijkse bijdrage van f 1530,in de wedde van de gemeente-genees heer van provinciewege beschikbaar wordt gesteld en dat per leerling, die elders zeevaartkundig onderwijs ontvangt, jaarlijks een bijdrage van f 300,zal worden verleend tot een totaal van f 1500,per jaar (5 leerlingen) en zulks ingaande 1 Januari 1951. De stukken genoemd onder a.en b. worden voor kennisgeving aangenomen. c. een rapport van het ApcountantskantoormG. van Eek te Zeist, betreffende de rekening 1950. In verband met éen in dit rapport gemaakte opmerking be treffende de toepassing van het Toelagebesluit 1951 t.a.v. het gemeentepersoneel wordt besloten dit besluit mede van toepassing te verklaren op de schoolschoonmaakster en daar toe het raadsbesluit van 5 Februari 1951, nr. Ill te wijzi gen. Overigens wordt het rapport voor kennisgeving aangeno men. - Toetreding tot de N.V. Intercommunale Waterleiding Gebied Leeuwarden. In hun schrijven van 26 Februari 1952 stellen burgemeester en wethouders voor de gemeente Vlieland te doen aansluiten bij de hierboven genoemde N.V. onder de voorwaarden omschre ven in bijlage I van het plan tot drinkwatervoorziening te Vlieland.

Raadsnotulen | 1952 | | pagina 1