V<\"\ VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Dins dag 5 Februari 19 52 des na middags 8.00 uur. Aanwezigen: J. van den-Bent, burgemeester-secretaris, de wethouders P. Doeksen en W. Brandsma en de leden C.P.Bakker, W. Bloem, A. Boon, P.A. Kroon Szn en P.A. Kroon JV/zn. Opening der vergadering en vaststelling notulen: De Voorzitter, die te 8.00 de vergadering opent, heet de aanwezigen hartelijk welkom in de eerste vergadering van het jaar 1952 en biedt zijn beste wensen aan voor het reeds aan gevangen jaar. Het is"voornamelijk tengevolge van de omvangrijke begro- tingswerkzaamheden (nieuwe voorschriften e.d.) dat thans eersi wordt vergaderd. De Voorzitter memomeert vervolgens in korte trekken de voornaamste gebeurtenissen op het gemeentelijk terrein van het afgelopen jaar: het gereedkomen van de 13 woningen aan de Middenweg,terwijl nog 8 woningen in aanbouw zijn die in de a.s. zomermaanden klaar zullen komen. Voor verdere nieuw bouw is voorlopig geen geld beschikbaar. Verder wijst de Voorzitter op het belangrijke feit, dat in de centrale in de loop van de maand December 1951 de nieuwe 150 P.K. motor is geplaatst. Voor de overdracht van het gemeentelijk bedrijf aan de provincie, waarvoor officieus de datum is gesteld, op 1 Mei 1952, zal nog een officieel raadsbesluit moeten worden genomen. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat het plan tot aan leg van een waterleiding te Vlieland door de ledenvergadering van de ÏÏ.V. Intercommunale Waterleiding Gebied Leeuwarden is aangenomen. Binnenkort zal de PLaad hierover een voorstel bereiken. In de in deze vergadering aan de orde komende begroting voor 1952 is de post "wegen" weer het sluitstuk geweest.Het grootste gedeelte van de hiervoor uitgetrokken gelden zullen nodig zijn voor vernieuwingen in verband met de a.s. aanleg van de wateïeiding. De gemeente-opzichter zal een plan opma ken aangevende de plaatsing van de rioolkolken en puttende- nevens van de beplanting der Dorpsstraat, opdat aan de hand van dit plan een doelmatige beplanting zal worden verkregen terwijl tevens de afvoer van het hemelwater e.d. zal worden verbeterd. Na deze korte uiteenzetting stelt de Voorzitter aan de orde de notulen van het verhandelde ter vergadering van 29 October 1951. De notulen worden zonder op-of aanmerkingen aldus vastgesteld. Ingekomen stukken: a. een schrijven van 12 November 1951, 3e afdeling, nr. 121, van Gedeputeerde Staten van Friesland betreffende de goed keuring van het raadsbesluit van 17 September 1951,nr. VIII,tot wijziging van de begroting der algemene dienst 1951 (le wijziging);

Raadsnotulen | 1952 | | pagina 1