VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Maan dag 2 Juli 19 51 des na middags 8 uur Aanwezig zijn de herent J. van den Bent, burgemeester secretaris, P. Doeksen en W. Brandsma, wethouders en de leden C.P. Bakker, A. Boon, P.A. Kroon Szn en P.A. Kroon JWzn. Afwezigde heer W.'Bloem. Opening en notulen vorige vergadering Door de Voorzitter wordt de vergadering geopend,raeaan- wezigen welkom geheten en de notulen van het verhandelde in de vergadering van 9 Mei 1951 aan de orde gesteld en door'de raad onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken» a. een schrijden van Gedeputeerde Staten van Friesland van T8 Mei 1951, 2e afdeling, nr. 7, waarin zij mededelen verheugd te zijn over de bij de Wet tot standgekomen indeling van Vlieland in het provinciaal verband met Friesland en voorts de hoop uit spreken, dat de vruchtbare samenwerking, welke reeds tussen de raad en het college van burgemeester en wethouders enerzijds en het provinciaal bestuur anderzijds bestaat, ook in de toekomst bestendigd zal blijveni b. een schrijven van de Stichting "Het Vierde Prineenkind" te Dordrecht van 11 Juni 1951, gericht aan de burgemeesters der onderscheidene gemeenten in Nederland, waarin de Stichting verzoekt, in navolging van het Raadscollege van Wageningen, de presentiegelden voor het bijwonen van de buitengewone raadsvergadering op 5 Juli a.s. (herdenking 100-jarig bestaan van de Gemeentewet; beschikbaar te stellen voor het werk van de Stichting. De Voorzitter stelt voor, onder overlegging van het- aan hem gericht schrijven, aan dit verzoek te voldoen,waar toe unaniem door de Raad wordt besloten; c. een schrijven d.d. 10 Mei 1951 van de Vereniging tot Instandhouding van een Consultatie-Bureau voor Alcoholisme in Friesland, gevestigd te Leeuwarden, Ruiterskwartier nr.93» waarin, te beginnen tiet het jaar 1951, een jaarlijks subsidie wordt gevraagd ter ondersteuning van het werk der vereniging. Burgemeester en Wethouders stellen voor een beslissing op het verzoek uit te stellen totdat omtrent de begroting 1951 door Gedeputeerde Staten van Friesland zal zijn bericht. Aldus wordt door de raad besloten. d. een tweetal boekwerken, n.l, êên van het Hoofdbestuur van de Provinciale Friese Vereniging "Het Groene Kruis" ge titeld "Door allen voor allen", beschrijvende het werk der Groene en Witte Kruisverenigingen gedurende de 75 jaren van haar bestaan en een van het bestuur van de Psychiatrische In richting te Franeker, uitgegeven ter herdenking van het 100- jarig bestaan der Inrichting'. Op voorstel van de Voorzitter wordt besloten de beide boeken in dank te aanvaarden. e. een schrijven van de Kon. N. en Z.Holl. Reddingmij te Amsterdam, ingekomen 5 Juni 1951, waarin wordt verzocht om het beschikbaarstellen van een prijs voor de in de maanden

Raadsnotulen | 1951 | | pagina 1