VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Woena dag 9 Mei 19 51 des na middags 8 uur Aanwezig zijn de heren; J. van den Hent, burgemeester-se cretaris, P. Doeksen en W. Hrandsma, wethouders en de leden C.P. nakker, A. Hoon, w. Hloem, P.A. Kroon Szn en P.a. Kroon JWzn.. - Opening en notulen van de vorige vergadering De VOORZITTER opent de vergadering heet de aanwezigen hartelijk welkom, en merkt op dat sinds de laatst gehouden raadsvergadering geruime tijd is verstreken, dit door gebrek aan te behandelen stukken. Daarna deelt de VOORZITTER de ver gadering mede, dat bij de Wet van 18 April 1951 (Staatsblad Wo. 121}de eilanden Vlieland en Terschelling definitief deel uit zullen maken van de Provincie Friesland en stelt de leden van de raad voor,het volgende schrijven te richten aan het Provinciaal Hestuur van Friesland; Kennisgenomen hebbende van de Wet van 18 April 1951, Staats blad no. 121, betreffende de provinciale indeling van Vlieland en Terschelling, wensen wij onze voldoening te betuigen, dat deze indeling uiteindelijk haar bekrachtiging heeft verkregen. Wij vertrouwen, dat de bijzondere positie van het eiland, die thans in ruime mate door U wordt beseft, ook in de toe komst bestendigd zal blijven. Aldus wordt besloten. Vervolgens stelt de VOORZITTER de notulen van het verhan- i delde in de vorige vergaderingen van 5 Februari en 20 Febru ari 1951 aan de orde. Ten aanzien van deze notulen zegt de heer P.A. Kroon JWzn een schrijven van Gedeputeerde Staten te hebben ontvangen, waaruit blijkt dat het wel gewenst is om de oproep met agenda voor een Raadsvergadering naar een tijdelijk adres van een raadslid door te zenden. De VOORZITTER zegt toe dat voortaan de kennisgeving zal worden nagezonden. Verder merkt, ten aanzien van de notulen, de heer P.A.Kronn Szn nog op, dat het wel aanbeveling zou verdienen, wanneer enkele punt ten, zoals hier bij het onderwerp "bouwen in üet Duinkersoord" iets uitvoeriger genotuleerd werden. Voor het overige kan men zich wel met de notulen verenigen en worden deze onveranderd vastgesteld. Ingekomen Btukken: a. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland d.d. 5 Februari 1951, 2e afdeling, nr. 3, houdende toe zending van de bij K.H. van 19 Januari 1951, nr. 13 goed gekeurde verordening op de heffing van ëen vuilnisemmer retributie in de gemeente Vlieland (raadsbesluit 17 Octo ber 1950, nr. VI}; b. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland d.d. 5 Maart 1951, 2e afdeling, nr. 137, houdende mededeliig dat geen bezwaar bestaat tegen het Raadsbesluit van 5 Febru ari 1951, betreffende het van overeenkomstige toepassing verklaren van het Toelagebesluit 1951, het Uitkeringsbe- sluit 1950 en het Verhogingsbesluit 1950, op de daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel

Raadsnotulen | 1951 | | pagina 1