Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de kosten van zeevaartkundig onderwlj s. 1 Ingekomen is~een verzoek van l. Roos, Vlieland A 64, om t.b.v. "zijn zoon Nicolaas," die ingaande 25 September 1950 de zeevaartschool te Terschelling bezoekt ter opleiding voor machinist, een subsidie te mogen ontvangen in de kos ten het volgen van dit zeevaartkundig onderwijs. Burgemeester en Wethouders stellen voor het gevraagde subsidie te verlenen. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming van de Raad be sloten. Voorstel tot het toekennen van een voorschot op de met in gang v"an l'lÜepTëmber"T95Ü""ioegekende loonsverhoging ad 5^7 Dé Minister van Binnenlandse Zaken heeft bij schrijven van 28 September 1950, nr. 897/G, afd. A.Z. Bur. Ill, burgemeester en Y/ethouders er van in kennis gesteld,dat de stijging in de kosten van levensonderhoud de Ministerraad ertoe genoopt heeft te besluiten tot bevordering van de totstandkoming van een Koninklijk Besluit, waarbij de be zoldiging van het Rijkspersoneel ingaande 1 September 1950 met 5$ zal worden verhoogd. In afwachting van de totstandkoming van dit Koninklijk Be sluit zal aan het Rijkspersoneel een voorschot op de loons verhoging worden uitgekeerd op basis van de regeling zoals die geldt voor de eerste 5# loonsverhoging over het 4e kwar taal 1950. Aangezien de stijging in de kosten van levensonderhoud zich uiteraard ook doet gevoelen bij het personeel van de lagere oarganen, komt het de Minister voor, dat het alles zins aanbeveling verdient ook voor het daarvoor in aanmer king komend personeel van de gemeenten een regeling te treffen op gelijke voet als voor het Rijkspersoneel ge schiedt. Burgemeester en Wethouders stellen in hun schrijven van 10 October 1950 de Raad dan ook voor de voor het Rijksper soneel getroffen regeling eveneens van toepassing te ver klaren voor het personeel der gemeente. Ook hiertoe wordt door de Raad zonder hoofdelijke stemming besloten. Rondvraag en sluiting. Bij het punt rondvraag merkt de heer W. BLOEM op, dat het voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de bouw van 13 woningen zo vlug onder de hamer is doorgegaan, dat het stellen van enkele vragen en opmerkingen hem niet meer mogelijk was. Het door Burgemeester en Wethouders met betrek king tot de bouw van deze woningen gevolgde beleid heeft niet zijn goedkeuring. Hij wenst dan ook nog aangetekend te zien, tegen het genomen besluit te zijn. De heer BLOEM wenst verder te weten of voor deze bouw ook een bestek is opgemaakt en zo ja, waarom dit bestek dan niet bij de stukken ter le zing heeft gelegen. De VOORZITTER deelt mede, dat inderdaad een bestek is opgemaakt, maar dat verzuimd is dit bij de stuk ken ter lezing te leggen. De heer BLOEM verzoekt alsnog dit bestek te mogen inzien, hetgeen wordt toegestaan door uit reiking aan de heer Bloem van een exemplaar. De heer BOON merkt nog op, dat door de Raad indertijd werd besloten tot openbare aanbesteding van de woningbouw; nu de bouw echter onderhands wordt gegund aan Hofstra moet z,i. het besluit tot openbare aanbestding weer worden ingetrokken. De VOOR ZITTER antwoordt, dat het thans genomen besluit impliceert

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 3