/omtrent fiet exploitatie van de auto Burgemeester en Wethouders stellen voor de bestaande voorschriften per 1 Januari 1951 in te trekken en een nieuwe regeling vast te stellen. Deze regeling dient dan uit twee gedeelten te bestaan, n.l. een "verordening op het ophalen van huis en straatvuil" (dit zijn dan de be palingen waaraan'de inwoners zich hebben te houden) en de "voorschriften en voorwaarden voor het uitvoeren van de ophaaldienst"(geldende dus voor de ophaler). Daarnaast is dan nog nodig een wijziging van de algemene politie verordening, waarbij het verboden zal worden tonnen, em mers of andere voorwerpen voor het bergen van huis- en straatvuil op of aan de openbare wegen te plaatsen, ten- zij'ter lediging dóór de vuilnisóphaaldienst. Verder wénsen burgemeester en wethouders het standpunt van de raad te kennen iwt/invosring van uniforme vuilnis emmers, teneinde de zindelijkheid en een vlot werken bij hei ophalen te bevorderen. u s Tenslotte wensen burgemeester en wethouders het gevoe len van de Raad te weten omtrent het invoeren van "reini gingsrechten", ook al om het daardoor mogelijk te maken dat ook het z.g. Duinkersoord in het opr.alen wordt betrokl kenl Ten aanzien van het hierboven vermelde deelt de heer P.A. KRÖOÏï Szn mede, de betrekkelijke voorstellen met be langstelling te hebben opgenomen en van mening te zijn dal; hierdoor een verbetering zal worden verkregen t.o.v. de tegenwoordige toestand. De kwestie^het ophalen van het straat-en huisvuil door middel van,een (vracht)auto te doen plaats hebben (o.a. voorgesteld in het rapport van de gemeente-opzichter), is z.i, nog aan veel'ctitiek On derhevig. In tegenstelling tot de grotere gemeenten is voor een dergelijke auljo hier niet genoeg emplooi buiten het vuilnisophalen. De exploitative is voor deze gemeen te te kostbaar/ Ook de tegenwoordige gang van zaken bij het ophalen van het vuil ie aan veel erotiek onderhevig; zowel van de zij de der inwoners als door de ophaler wordt niet de nodige medewerking v.erleend., De heer KROON wijst o.a. op het veelvuldig voorkomen op de Dorpsstraat van afgewaaide losse stukken papier en karton, die door de ophaler niet weer worden bijeengezameld. Verder heeft de ophaler de gewoonte lén der gebruikte "karren" onderweg te laten staan, wat nu niet de. schoonheid van het Dorp bevordert. De heer A. BOON merkt op, dat het hem mee valt, dat vanf- wege Staatsbosbeheer nog geen critiek wordt uitgeoefend over de vuilnisbelt in de duinen. De VOORZITTER deelt mede, dat de Houtvester hierover wel mondelinge bezwaren heeft ingebracht. Ten aanzien van de door. de heren KROON en BOON naar voren gebrachte bezwaren deelt de VOORZITTER mede, dat de door de ophaler gebruikte "karren" te klein zijn, wat tot gevolg heeft dat in de zomer vaak drie "karren" wor den gebruikt. Wat de aanschaf van een auto betreft is de VOORZITTER van mening, dat de aaaok«®?i/zelf niet te duur ia, maar de aan te stellen kracht de "kostbare" factor is. Een oplossing zou zijn, wanneer deze hulpteacht teven3 kon worden ingeschakeld bij het onderhoud van wegen én andere gemeentelijke eigendommen(b.v. een goede straat- maker). Van de plaatselijke ondernemers zouden alleen J Boon en Hofstra de exploitatie kunnen uitvoeren, maar dit zal voor hen waarschijnlijk in de zomer niet mogelijk zijn in verband met de overige door hen te verrichten wer zaamheden. t De VOORZITTER stelt voor de gewijzigde verordeningen vast te stellen, .zoals deze door b. en w. zijn aangebco. U.

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 4