;%1 »o«, mi 4 it o» li JJJ UIToekenning 5$ wedde-verhoging over het 3e en 4e kwartaal iq50 aan het gemeentepersoneel. Het -lag aanvankelijk in de bedoeling van de Overheid de voorlopige kwartaalsgewijze regeling inzake uitkering van 5# van de wedde of het loon met ingang van 1 Juli 1950 te ver vangen door een definitieve regeling. Nu deze definitieve regeling echter eerst tegen 1 Januari 1951 is te verwachten, heeft de Ministerraad besloten, dat voor het tweede halfjaar van 1950 met de kwartaalsgewijze uitkeringen zal worden voortgegaan op basis van de regeling voor het tweede kwartaal van dit jaar, zoals vastgesteld bij K.B. van 20 Januari 1950, etbld. K 15, gewijzigd bij K.B. van 26 Mei 1950, etbld.K 193, met dien verstande, dat telkens voor "April" wordt gelezen: "Juli", onderscheidenlijk "October" en voor "tweede kwartaal" wordt gelezen: "derd/ie kwartaal" onderscheidenlijk "vierde kwartaal", aldus luidt de circulaire van 10 Juli 1950, nr. 44413/G, afd. A.Z.Bur. III, van de Minister van Binnenlandse Zaken. Verder verzoekt genoemde Bewindsman te willen bevorderen dat ook voor het gemeentepersoneel gelijke voorzieningen wor den getroffen» In hun voorstel asm de Raad d.d. 8 Augustus 1950, stellen Burgemeester en Wethouders voor de hierboven bedoelde rege ling ook van toepassing te verklaren voor het gemeenteperso- neel. Door de Raad wordt zonder hoofdelijke stemming hiertoe be sloten. IV. Voorstel tot het geven van een naam aan een straat. Burgemeester en Wethouders wijzen er in hun schrijven van 8 Augustus 1950 op, dat de nummering van de percelen in de gemeente veel te wensen overlaat, langzamerhand worden door nieuwbouw steeds meer a, b,* en -nummers ingevoerd, zodat een behoorlijk overzicht dreigt verloren te gaan. Teneinde hie.raan, althans gedeeltelijk, paal en perk te stellen, wordt voorgesteld, zulks in verband met de bouw van 4 woningen in het uitbreidingsplan^ door S. Hofstra, met straatnamen te gaan werken. Hierbij stellen zij voor dat gedeelte van de ge meente waar de 4 nieuwe woningen worden gebouwd alsmede waar staan: pastorie Ned.Herv.Gem.J}iaconiegebouw, Ned, Herv.Kerk, werkplaats A. Wever en de woning van de Wed, van der Vlies, te noemen: KERKPLEIN. Te zijner tijd- zal ook de overige num mering aan een herziening worden onderworpen, Aldus wordt door de Raad overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. V. Vaststelling diverse rekeningen over 1949» Dcor de heer P.A. KROON JWZn wordt namens de commissie tot het nazien van de rekeningen over 1949 medegedeeld, dat het onderzoek der commissie heeft plaats gevonden pp Dinsdag 5 September 1950. De overgelegde rekeningen en bescheiden werden juist bevonden, zodat op- en eanmerkingen niet zijn te maken. De raad besluit vervolgens de rekening der gemeente, het ge meentelijk electriciteite- en woningbedrijf over 1949 voorlo pig tot de daarin genoemde bedragen vaet te stellen, zomede de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1949 eveneens tot de daarin,genoemde bedragen goed te keuren. VI. Regeling van de vuilnisophaaldienst. Bij schrijven van 5 September 1950 hebben burgemeester en wethouders aan de Raad doen toekomen enkele voorstellen tot reorganisatie van de gemeentelijke vuilnisophaaldienstzulks in verband met meerdere malen ingekomen klachten omtrent de warkwijze van deze dienst. ■T- I II 4.1.

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 3