- <-i>: j[. het bij besluit van Gedeputeerde Staten van Frieslatlfl van 14 Augustus 1950, 3e afdeling, nr. 59, goedgekeurde raadsbesluit van 29 Juni 1950, nr. VII, tot het aangaan v$J de gemeente met de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeent«J van een overeenkomst waarbij de gemeente zich tegenover d« Bouwkas verbindtrechtstreeks te garanderen (waarborgen) de tijdige betaling van rente en aflossing van een tweetal onder.verband van eerste en tweede hypotheek aan D. de Boet alhier te verstrekken geldlening door de Bouwkas voornoemd resp. groot f 8860,12 en f 2580,voor de bouw van een woning aan het Kerkplein nr. 2; k. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van~21 Augustus 1950, 2e afdeling, nr. 104, houdende be richt van ontvangst van een afschrift van het raadsbesluit van 22 Mei 1950, nr. IX, tot wijziging van de algemene po litieverordening voor de gemeente Vlieland; ffi. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van 29 Augustus 1950, 3e afdeling, nr. 80, houdende het besluit tot vaststelling van de rekening van de gemeente, het gemeentelijk electriciteits- en woningbedrijf over het dienstjaar 1948; m. een schrijven van de Maatschappij tot Bevordering der"Bouwkunst en Bond van Nederlandse Architecten te Amsterdam, Weteringschans 102, van Augustus 1950, waarin gewezen wordt op het veelvuldig voorko/émde feit dat ge meenten hun diensten resp. hun bedrijven van Publieke Werken of anderszins niet slechts bouwwerken uitsluitend ten dienste van de gemeente alszodaning opdragen, maar dat deze bureaux ook worden ingeschakeld voor het bouwen van werken ten dienste van de vrije maatschappij als daar zijn: particuliere woningen, particuliere scholen, parti culiere bedrijfsgebouwen, Rode en Groene Kruisgebouwen, particuliere badhuizen en andere niet tot de zuivere ge meentelijke, publieke dienst behorende bouwwerken; adres sant spreek-t verder het vertrouwen en de hoop uit dat dit schrijven aanleiding moge zijn de juiste begrenzing van de overheidstaak op dit gebied zo nauwgezet mogelijk in het oog te houden. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethou ders besluit de Raad het schrijven voo;r kennisgeving aan te nemen. n. een schrijven van het Bestuur van V.V.V. "Vlielands belang" van 13 September 1950, waarin gewezen wordt op de ergerlijke toestanden in het z.g. Duinkersoord, welke toe standen veroorzaakt werden door op genoemd terrein kampe renden. Overeenkomstig het voorstel van de füORZITTER besluit de Raad de behandeling van dit schrijven uit te stellen tot de vaststelling van het uitbreidingsplan voor Duin kersoord aan de orde zal komen. o. een schrijven van het Bestuur van V.V.V. "Vlielands Belang" van 13 September 1950, waarin dit bestuur mede deelt van mening te zijn dat er geen bezwaar bestaat tegeö het houden van rondritten per Jan Pleizier en dergelijke middelen van vervoer, doch dat he.t uitoefenen van lijn diensten tussen de gemeentelijke aanlegsteiger en het strand v.v. benevens tussen genoemde aanlegsteiger en de aanlegsteiger op de Vliehorst v.v. door meerisxa dan één ondernemer het zeer moeilijk maakt een dergelijk bedrijf rendabel te maken, waarom het bestuur de Raad dan ook ver-" zoekt eventueel maatregelen te wijden treffen om tot een oplossing van deze kwestie te komen. Op voorstel van de VOORZITTER wordt besloten de behan deling van dit schrijven tot een volgende vergadering ui"6 te stellen opdat B. en W. gelegenheid zullen vinden deze kwestie met de betrëffende personen te bespreken en hier omtrent advies uit te brengen.

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 2