VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op Donderdag 29 Juni .1950 namiddags 8 uur. Aanwezig zijn de heren: J. van den Bent, burgemeester-secre tarie, P. Doeksen en W. Brandsma,-wethouders en de leden C.P. Bakker, W. Bloem, A. Boon, P.A. Kroon Szn en P.A.Kroon JWzn. Opening en notulen van de vorige vergadering: Door de VOORZITTER wordt de vergadering.geopend, waarbij hij de leden hartelijk welkom h$et op deze verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard en de wens uitspreekt dat het Koninklijk Gezin nog lang voor elkaar en voor ons land gespaard moge blijven. Vervolgens stelt de VOORZITTER aan de orde de notulen van het verhandelde in de vergadering van 22 Mei 1950; deze worden on veranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. a. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van r 5 Juni 1950, «2e afdeling, nr. 20, 'houdende mededeling dat geen bezwaar bestaat tegen het raadsbesluit van 22 Mei 19501 nr. III, tot het uitkeren van 5jaarwedde-verhoging over het 2e kwartaal 195.0; 'b. een schrijven van Gedeputeerde Staten van Friesland van 5 Juni 1950, 2e afdeling, nr. 18, houdende mededeling dat geen bezwaar bestaat tegen het raadsbesluit van 22 Mei 1950 nr. IV, tot het verlenen van een gratificatie (vacantietoe- slag)tover het jaar 1950 aan het gemeentepersoneel c. een schrijven gedagtekend 15 Juni 1950 van H. Aama, hoofd van de o.l.school ter plaatse, waarin deze verzoekt voor het vak handenarbeid f 100,en voor het vak nuttige hand- werken f 150,-- beschikbaar te stellen boven het normale voor het onderwijs uitgetrokken bedrag voor leermiddelen e.d. Naar aanleiding van dit verzoek deelt de VOORZITTER ter toe lichting mede, dat door hem het advies is gevraagd aan de Inspecteur van het l.o. te Leeuwarden; deze deelde alstoen mede, dat in het voorjaar te Vlieland een vergadering van 1 Inspecteurs uit het Noorden zou worden gehouden en waar ook een Inspectrice bij aanwetig zou zijn, zodat dan voldoende gelegenheid bestond ter plaatse één en ander in ogenschouw te nemen,tezamen met genoemde Inspectrice. Deze vergadering heeft plaats gehad in de maand Mei en het gehouden onderzoek heeft dan ook uitgewezen dat; de handwerkmiddelen gebrekkig waren, zodat enige_ aanvulling dringend noodzakelijk was. Wat betreft het verzoek omtrent het extra-crediet voor handen-« arbeid is de VOORZITTER van mening dat, gezien de begrotings positie, alleen t.b.v. de leerlingen der twee hoogste klassen een extra-erediet van f -3,50 per leerling (d.i. het bedrag hetwelk door de Inspecteur wordt nodig geacht voor het v.g.l.t onderwijs) beschikbaar dient te worden gesteld. Overigens vol-- doet het uitgetrokken bedrag voor leermiddelen aan de norm die de Inspecteur voor een in xaAsii^kc normale omstandighe den verkerende school nodig acht, d.i. per leerling f 8, De heer P.A. KROON JWzn is er sterk voor om het verzoek in te willigen, omdat ter plaatse geen andere onderwijs-mogelijk- heden zijn; het peil van het onderwijs dient zo hoog mogelijk te worden opgevoerd, ongeacht de hieraan verbonden kosten voor' de gemeente. Ook de heer A. BOQB is dezelfde mening toegedaan en wil, indien het noodzakelijk is, op andere uitgaven bezuini gen. De heer P.A. KROON Szn deelt de mening van de VOORZITTER dat alleen indien de begroting het toelaat het verzoek dient te wprden ingewilligd.

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 1