\^l IX Voorstel tot wijziging van de algemene politieverordening.' Ingekomen is een voorstel van Burgemeester en Wethouders om de algemene politieverordening te wijzigen,teneinde meer effectief te kunneioptreden tegen honden die gevaarlijk zijn, dan wel steeds loslopende in het duingebied worden aangetrof fen. Tot nu toe bestaat alleen de mogelijkheid de eigenaar of verzorger van een hond de verplichting op te leggen het dier vast te leggen of van een muilkorf -te voorzien. Het blijkt echter in de praktijk dat deze bepalingen niet afdoende hel pen tegen de hiervoor gesignaleerdemoeïlijkheden en hinder welke anderen van honden ondervinden. Reeds aanstonds blijkt dat de Raad in meerderheidgeen tegen stander is van de door Burgemeester en Wethouders voorgestel de wijzigingen van de algemene politieverordening, speciaal waar het betreft het doodschieten van loslopende honden in de duinen. Speciaal de heren P.A. KROON JWzn, C.P. BAKKER en A, BOON hebben bezwaren tegen het invoeren van het nieuwe artikel 25, omdat zij hierin zien alleen een belang van het Staatsbosbeheer, terwijl deze installing ,zich, blijkens de praktijk, weinig of niets bekommert om het wel en wee van het eiland. Uit de hierna volgende discussie, waarin ook nog ter sprake ■t werd gebracht het verhogen van de hondenbelasting, komt ten slotte het volgende voorstel naar voren: wel een wijziging van artikel 24- in de redactie zoals Burgemeester en Wethou ders dit hebben voorgesteld (zoogenaamde gevaarlijke honden) en aanhouding van de voorgestelde wijziging van artikel 25. Uit de mondelinge stemming blijkt dat de leden accoord kunnen o gaan met de wijziging van artikel 24, terwijl de meerderheid, n.1. de heren P. Doeksen, W. Brandsma, P.A. Kroon Szn en W. Bloem, voorstander is van aanhouding van de voorgestelde wij ziging van artikel 25. De heer P.A. KROON Szn wijst nog even op de.z.i. slechte re dactie van de voorgestelde wijzigingen. De VOORZITTER deelt mede, dat deze dedactie is overgenomen uit ¥en ontwerp poli tieverordening voor de Friese gemeenten, ontworpen en samen gesteld door daartoe deskundige personen, zodat mag worden aangenomen dat het met deze redactie wel in orde is. X Voorstel tegemoetkoming krachtens hrt. 13 der l.o.wet 1920. Van de Wed. S. Westerbeek - Esveld ter plaatse is een ver zoek ingekomen om tegemoetkoming in de reiskosten t.b.v. haar zoon Willem, die de openbare school voor B.L.O. te Franeker bezoekt met ingang van 1 April 1950. Burgemeester en Wethouders stellen in hun hierop betrekking hebbend advies voor het verzoek in te willigen en de tege moetkoming te verlenen naar hetzelfde bedrag hetwelk te Har- lingen woonachtige ouders ontvangen aan reiskosten voor hun kinderen die de B.L.O.echool te Franeker bezoeken. Aldus wordt door de Raad besloten. XI Comptabiliteitsbesluiten: Ingekomen zijn de navolgende besluiten in ontwerp: a. een besluit tot wijziging van de begroting 1950; b.een besluit tot^wijziging van de begroting 1949; Verder is ingekomen ter goedkeuring een besluit van het Burgerlijk Armbestuur tot wijziging van de begroting 1949. Ten aanzien van de voorgestelde wijziging van volgnummer 85 dienst 1949 wil de heer KROON JWzn gaarne weten, welke adver- tentiekosten hier verantwoord werden. De VOORZITTER deelt me de, dat wegens het tweemaal wijzigen van het uitbreidingsplan viermaal een advertentie moest worden geplaatst. Deze kosten werden verantwoord op volgnummer 85. Overigens besluit de Raad de ontwerp—begrotingswijzigingen vast te stellen en de begrotingswijziging van het armbestuur goed te keuren.

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 7