De heer P.A. KROON Szn brengt naar voren dat hij de ziens wijze van de heer Bruin volkomen deelt; het ongecontroleerd toelaten van kamphuizen leidt op de «duur tot allerlei mis standen. Bovendien is het gevaar niet denkbeeldig dat/de rust en de sfeer van de Dorpstraat schade wordt gedaan. De heer C.P. BAKKER daarentegen ie erop tegen alles één,twee drie te verbieden. De heer P.A. KROON JWzn wijst erop, dat aan notaris Bijlsma de toezegging is gedaan dat het vroegere schoolreisjes-verblijf van Volksonderwijs zo spoedig mogelijk na verkoop zal worden ontruimd; het gevolg is dat weer een kamphuis in de Dorpstraat-ontstaat. Enerzijds wordt due me degewerkt tot de totstandkoming van kamphuizen en anderzijds wordt het verboden. De heer-P<A< KROON Szn wijst er nog op, dat alle kamphuizen niet op éen lijn behoeven worden gesteld; veel zal afhangen van het type gasten die zullen worden geherbergd. Ook de heer DOEKSEN is een voorstander van het systeem iedere aan vraag tot bet vestigen van kamphuizen in de Dorpstraat af zonderlijk te bezien en te beoordelen. De heer KROON JWzn wijst er op, dat ook de kamphuizen hebben te voldoen aan de voorschriften daartoé van gemeentewege^git^eveh. De VOOR ZITTER corrigeert dit laatste inzoverre ae voorschriften worden uitgeven door de Nederlandse Kampeerraad en niet door de-gemeente. Ook de heer BOON blijkt geen voorstander te zijn voor bet toelaten van Kamphuizen in de Dorpstraat en zou dan ook wil_ len zién dat dit verboden werd. De heer BAKKER wijst nog op de onbillijkheid dat blijkens de praktijk door bepaalde verenigingen wel iets te bereiken valt waar.het betreft het oprichten van vacantieverblijver buiten het eigenlijke uitbreidingsplan der gemeente (school- buitenhuis), terwijl voor particulieren iedere poging in die richting schipbreuk leidt. Op voorstel van de VOORZITTER wordt besloten de discussie over dit onderwerp te sluiten, ±KXwi£i met de toezegging dat in de eerstkomende vergadering burgemeester en wethou ders met een voorstel terzake zullen komen, waarin êén en -ander nader zal worden uitgewerkt. Uitkering 5$ over het tweede kwartaal 1950» Ingekomen is een schrijven van Z.E. de Heer Minister van 'i Binnenlandse Zaken d.d. 1 April 1950, nr. 43178/G, afd.A.Z. Bur. Ill, waarin aan Burgemeester en Wethouders mededeling wordt gedaan van het voornemen een Koninklijk Besluit uit te lokken, waarin het besluit van 20 Januari 1950, Staats blad nr. K 15, van overeenkomstige toepassing wordt ver klaard voor het tweede kwartaal-1950r_In dit schrijven no digt Z.E. het College van B. en W„ uit ten aanzien van het gemeentepersoneel een overeenkomstige voorziening te willen treffen. In verband met dit schrijven stellen Burgemeester en Wethou ders voor om ook thans, evenals voor het eerete kwartaal, een uitkering van 5# var. de wedde toe te kennen aan het per soneel in dienst der gemeente (d.i, het personeel met uit zondering van de burgemeester, secretaris, ontvanger en het onderwijzend personeel; voor deze personen zal door het daac- tce bevoegde gezag een dergelijke regeling worden getroffen)^ Zonder hoofdelijke stemming wordt door de Raad overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten.

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 3