VI Aansluiting van de gemeente bij de N.V. Bouwkas Noord-Neder landse gemeenten en deelneming in het maatschappelljk kapi taal. Ingekomen is een verzoek van de plaatselijke commissie van de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten tot aansluiting «van -de gemeente Vlieland bij bovengenoemde bouwkas door deel neming in het maatschappelijk kapitaal Burgemeester en Wethouders stéllen in hun schrijven van 18 Januari 1950 voor dit verzoek in te willigen, teneinde het mogelijk te maken dat alhier Woonachtige bouwspaarders van- wege deze bouwkas geholpen kunnen worden aan bouwkapij^al. De gemeente Vlieland dient daartoe deel te nemen met een aan deel van f 250,waarop gestort dient te worden 20# of f 50, De Raad besluit zonder hoofdelijke stemming de gemeente Vlie land te doen "aansluiten bij de eerder genoemde bouwkas en daartoe één aandeel te nemen van f 250, VII. Aan- en verkoop van gronden; Burgemeester en Wethouders stellen het volgende voor: aan te kopen 184 m2 grond van het Staatsbosbeheer voor f 1, deel uitmakende van perceel B "nr.* 225. Indertijd is verzuimd met de overige aankoop van gronden van het Staatsbosbeheer ook dit gedeelte van perceel B nr. 225 over te nemen. Aange zien in de toekomét hierover een weg zal worden aangelegd, dient ook dit gedeelte in eigendom aan de gemeente Vlieland komen. te verkopen aan M.Th. de Gorter te Vlieland een perceel grond gelegen aan de Zuidwest zijde van het perceel kadastraal be kend gemeente Vlieland, sectie A nr. 854, groot totaal plm, .80 m2 tegen een prijs van f 2,50 per m2. Op dit te verkopen terrein wil de Gorter .een pakhuis bouwen. aan H. Wortel te Vlieland te verkopen de medeeigendom van het Zuidelijk gedeelte van perceel kadastraal bekend gemeente Vlieland, seötie A nr. 1118, groot circa 56 m2 en aan te kopen van H. Wortel voornoemd de medeeigendom van het Noordelijk ge-, de'elte van het perceel kadastraal bekend gemeente Vlieland, sectie A nr. 1118, groot circa 25 m2. Zonder hoofdelijke -stemming wordt door de Raad overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en .Wethouders besloten. VIII. Verlening van steun bij de bouw van een nieuwe fröbelschool. Van het plaatselijk bestuur van Volksonderwijs is onder dag tekening van .16 Februari 1950 ingekomen een schrijven,waarin een uiteenzetting wordt gegeven omtrent bestaande plannen tot bouw van een nieuwe fröbelschool en-waarin tevens ver zocht .wordt deze bouw .te willen steunen. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan voornoemd bestuur te berichten dat het verzoek t.z.t. in gunstige overweging zal worden genomen, d.w.z. zodra de definitieve bouwplannen gereed zijn. Aldus zonder hoofdelijke stemming door de Raad besloten. IX. Bouwen van een nieuwe gemeenteschuur. Het laatste voorstel van. Burgemeester en Wethouders behelst een voorstel tot bouw van gen gemeenteschuur, teneinde te voorzien in de-behoefte aan bergruimte. Tevens zal<ieze schuur dan ondergebracht worden de brandweer, terwijl voorts in de behoefte van het Groene Kruis aan een magazijn voor onderbren ging van materialen (verpleegartikelen) wordt voorzien, door hiervoor in de nieuwe schuur ruimte beschikbaar te stellen. I - -»

Raadsnotulen | 1950 | | pagina 5